Kiedy należy się nam odszkodowanie z UFG? - KWO
797 971 083
facebook

Kiedy należy się nam odszkodowanie z UFG?

Skorzystaj z oferty

Obowiązkowe dzisiaj ubezpieczenie OC chroni interesy osób poszkodowanych, którzy po wypadku chcą otrzymać odszkodowanie za poniesione straty. W przypadku, gdy regularnie opłacane są składki OC wypłatą odszkodowania zajmuje się towarzystwo ubezpieczeniowe. W ten sposób sprawca nie musi martwić się, że będzie musiał wypłacić odszkodowanie z własnej kieszeni. Niestety są i tacy, którzy notorycznie zapominają opłacać polisę OC. Brak ubezpieczenia OC wiąże się z horrendalnymi sankcjami finansowymi. W takiej sytuacji poszkodowany nie zostaje sam ze sprawą. W tym momencie wkracza Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Czym się zajmuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny?

UFG zajmuje się wypłacaniem odszkodowań, a także świadczeń osobą poszkodowanym w wypadkach czy kolizjach drogowych, które zostały spowodowane przez niezidentyfikowanego sprawcę oraz nieubezpieczonych kierowców czy rolników. Sprawuje także funkcję kontrolującą, a mianowicie sprawdza ciągłość ubezpieczenia OC wszystkich zarejestrowanych pojazdów i w razie konieczności nakłada kary.

Ważną kwestią jest fakt, że Fundusz nie wypłaci odszkodowania za kolizję spowodowaną przez nieustalonego sprawcę, jeżeli w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. W takiej sytuacji właściciel auta musi skorzystać ze swojego autocasco, o ile opłacał taką polisę.

Za jakie szkody Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaca odszkodowanie?

Jeżeli nie uda się zidentyfikować sprawcy, to Fundusz wypłaci odszkodowanie za szkody:

– na osobie, czyli takie dotyczące zdrowia i życia człowieka;

– materialne, takie jak np. uszkodzenie pojazdu lub innego mienia, ale pod warunkiem że u któregokolwiek z uczestników wypadku doszło do obrażeń ciała, a naruszenie czynności narządów lub rozstrój zdrowia trwały dłużej niż 14 dni.

W jaki sposób zgłosić taką szkodę?

Każda osoba, która odniosła obrażenia w wypadku spowodowanym przez nieustalonego lub nieubezpieczonego sprawcę może zgłosić roszczenia do UFG za pośrednictwem jednego z zakładów ubezpieczeń, czyli do każdego towarzystwa będącego członkiem Funduszu. Żadne z towarzystw ubezpieczeniowych nie może odmówić przyjęcia zgłoszenia takiej szkody. UFG ma na wypłatę odszkodowania 30 dni, licząc od daty otrzymania akt szkody od zakładu ubezpieczeń.

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić. Czym jest szkoda komunikacyjna? Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.