Kiedy należy się nam odszkodowanie z UFG? - KWO
797 971 083
facebook

Kiedy należy się nam odszkodowanie z UFG?

Skorzystaj z oferty

Obowiązkowe dzisiaj ubezpieczenie OC chroni interesy osób poszkodowanych, którzy po wypadku chcą otrzymać odszkodowanie za poniesione straty. W przypadku, gdy regularnie opłacane są składki OC wypłatą odszkodowania zajmuje się towarzystwo ubezpieczeniowe. W ten sposób sprawca nie musi martwić się, że będzie musiał wypłacić odszkodowanie z własnej kieszeni. Niestety są i tacy, którzy notorycznie zapominają opłacać polisę OC. Brak ubezpieczenia OC wiąże się z horrendalnymi sankcjami finansowymi. W takiej sytuacji poszkodowany nie zostaje sam ze sprawą. W tym momencie wkracza Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Czym się zajmuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny?

UFG zajmuje się wypłacaniem odszkodowań, a także świadczeń osobą poszkodowanym w wypadkach czy kolizjach drogowych, które zostały spowodowane przez niezidentyfikowanego sprawcę oraz nieubezpieczonych kierowców czy rolników. Sprawuje także funkcję kontrolującą, a mianowicie sprawdza ciągłość ubezpieczenia OC wszystkich zarejestrowanych pojazdów i w razie konieczności nakłada kary.

Ważną kwestią jest fakt, że Fundusz nie wypłaci odszkodowania za kolizję spowodowaną przez nieustalonego sprawcę, jeżeli w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. W takiej sytuacji właściciel auta musi skorzystać ze swojego autocasco, o ile opłacał taką polisę.

Za jakie szkody Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaca odszkodowanie?

Jeżeli nie uda się zidentyfikować sprawcy, to Fundusz wypłaci odszkodowanie za szkody:

– na osobie, czyli takie dotyczące zdrowia i życia człowieka;

– materialne, takie jak np. uszkodzenie pojazdu lub innego mienia, ale pod warunkiem że u któregokolwiek z uczestników wypadku doszło do obrażeń ciała, a naruszenie czynności narządów lub rozstrój zdrowia trwały dłużej niż 14 dni.

W jaki sposób zgłosić taką szkodę?

Każda osoba, która odniosła obrażenia w wypadku spowodowanym przez nieustalonego lub nieubezpieczonego sprawcę może zgłosić roszczenia do UFG za pośrednictwem jednego z zakładów ubezpieczeń, czyli do każdego towarzystwa będącego członkiem Funduszu. Żadne z towarzystw ubezpieczeniowych nie może odmówić przyjęcia zgłoszenia takiej szkody. UFG ma na wypłatę odszkodowania 30 dni, licząc od daty otrzymania akt szkody od zakładu ubezpieczeń.

Czytaj również

DOPŁATA DO SZKODY OC – ODZYSKALIŚMY 5100ZŁ!

Z wielką satysfakcją informujemy, iż za nami kolejna DOPŁATA DO SZKODY OC. W ciągu kilku dni odzyskaliśmy pieniądze dla naszego klienta! Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen Passat rocznik 2013 który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC Klient uzyskał decyzje z towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłacie odszkodowania w wysokości 4293,32zł. Nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE […]

Czytaj więcej

ODZYSKALIŚMY 4700 ZŁ DLA NASZEGO KLIENTA

Kolejna dopłata do odszkodowania OC! Z wielką satysfakcją dzielimy się z Wami kolejną sprawą zakończoną powodzeniem. Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen PASSAT rocznik 2010r. Który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC. Klient uzyskał decyzje z TU o wypłacie odszkodowania w wysokości 7753,11 zł. Natomiast nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE przeanalizował sprawę, po czym […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.