Czy zadość uczynienie można uzależnić od stopy życiowej? - KWO
797 971 083
facebook

Czy zadość uczynienie można uzależnić od stopy życiowej?

Skorzystaj z oferty

Sąd ustalając wysokość zadośćuczynienia dla dziadków za śmierć wnuczki nie mógł brać pod uwagę ich dochodu czy realiów w miejscu zamieszkania. Taka była decyzja Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. Państwo W. domagali się przed sądem po 60 tysięcy złotych zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i cierpienie z powodu straty jedynej wnuczki, która zginęła 9 lat wcześniej w wypadku samochodowym. Wówczas 19-latka była bardzo radosną, niezwykle ambitną osobą, która miała doskonałe relacje z dziadkami. Państwo W. byli bardzo dumni z osiągnięć jedynej wnuczki.

Pogorszenie relacji w rodzinie

Po śmierci wnuczki znacznie pogorszyła się atmosfera w rodzinie. Kiedyś pogodna, szczęśliwa rodzina dziś mimo prób wzajemnego wsparcia, każde z nich próbuje sobie poradzić z żałobą samo, w rodzinie pojawiła się atmosfera depresyjna, dominuje smutek, przygnębienie.
Pani Janina W. mimo, że od śmierci wnuczki minęło już 9 lat nadal nie jest w stanie pogodzić się z jej śmiercią. Zamknęła się w sobie, stroni od kontaktów towarzyskich. Cały czas korzysta z pomocy lekarskiej. Jej stan psychiczny powoduje u niej długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Również mąż Pani Janiny, Jan miewa stany depresyjne.
Ubezpieczyciel kwestionował swoją odpowiedzialność za niemajątkowe skutki szkody bowiem śmierć wnuczki Państwa W., Grażyny nastąpiła przed 3 sierpnia 2008 r., tj. przed wejściem w życie art. 446 § 4 kodeksu cywilnego, który przyznaje prawo do zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę najbliższym członkom rodziny zmarłego poszkodowanego.

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić. Czym jest szkoda komunikacyjna? Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.