Czy zadość uczynienie można uzależnić od stopy życiowej? - KWO
797 971 083
facebook

Czy zadość uczynienie można uzależnić od stopy życiowej?

Skorzystaj z oferty

Sąd ustalając wysokość zadośćuczynienia dla dziadków za śmierć wnuczki nie mógł brać pod uwagę ich dochodu czy realiów w miejscu zamieszkania. Taka była decyzja Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. Państwo W. domagali się przed sądem po 60 tysięcy złotych zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i cierpienie z powodu straty jedynej wnuczki, która zginęła 9 lat wcześniej w wypadku samochodowym. Wówczas 19-latka była bardzo radosną, niezwykle ambitną osobą, która miała doskonałe relacje z dziadkami. Państwo W. byli bardzo dumni z osiągnięć jedynej wnuczki.

Pogorszenie relacji w rodzinie

Po śmierci wnuczki znacznie pogorszyła się atmosfera w rodzinie. Kiedyś pogodna, szczęśliwa rodzina dziś mimo prób wzajemnego wsparcia, każde z nich próbuje sobie poradzić z żałobą samo, w rodzinie pojawiła się atmosfera depresyjna, dominuje smutek, przygnębienie.
Pani Janina W. mimo, że od śmierci wnuczki minęło już 9 lat nadal nie jest w stanie pogodzić się z jej śmiercią. Zamknęła się w sobie, stroni od kontaktów towarzyskich. Cały czas korzysta z pomocy lekarskiej. Jej stan psychiczny powoduje u niej długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Również mąż Pani Janiny, Jan miewa stany depresyjne.
Ubezpieczyciel kwestionował swoją odpowiedzialność za niemajątkowe skutki szkody bowiem śmierć wnuczki Państwa W., Grażyny nastąpiła przed 3 sierpnia 2008 r., tj. przed wejściem w życie art. 446 § 4 kodeksu cywilnego, który przyznaje prawo do zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę najbliższym członkom rodziny zmarłego poszkodowanego.

Czytaj również

DOPŁATA DO SZKODY OC – ODZYSKALIŚMY 5100ZŁ!

Z wielką satysfakcją informujemy, iż za nami kolejna DOPŁATA DO SZKODY OC. W ciągu kilku dni odzyskaliśmy pieniądze dla naszego klienta! Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen Passat rocznik 2013 który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC Klient uzyskał decyzje z towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłacie odszkodowania w wysokości 4293,32zł. Nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE […]

Czytaj więcej

ODZYSKALIŚMY 4700 ZŁ DLA NASZEGO KLIENTA

Kolejna dopłata do odszkodowania OC! Z wielką satysfakcją dzielimy się z Wami kolejną sprawą zakończoną powodzeniem. Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen PASSAT rocznik 2010r. Który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC. Klient uzyskał decyzje z TU o wypłacie odszkodowania w wysokości 7753,11 zł. Natomiast nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE przeanalizował sprawę, po czym […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.