Czy zadość uczynienie można uzależnić od stopy życiowej? - KWO
797 971 083
facebook

Czy zadość uczynienie można uzależnić od stopy życiowej?

Skorzystaj z oferty

Sąd ustalając wysokość zadośćuczynienia dla dziadków za śmierć wnuczki nie mógł brać pod uwagę ich dochodu czy realiów w miejscu zamieszkania. Taka była decyzja Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. Państwo W. domagali się przed sądem po 60 tysięcy złotych zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i cierpienie z powodu straty jedynej wnuczki, która zginęła 9 lat wcześniej w wypadku samochodowym. Wówczas 19-latka była bardzo radosną, niezwykle ambitną osobą, która miała doskonałe relacje z dziadkami. Państwo W. byli bardzo dumni z osiągnięć jedynej wnuczki.

Pogorszenie relacji w rodzinie

Po śmierci wnuczki znacznie pogorszyła się atmosfera w rodzinie. Kiedyś pogodna, szczęśliwa rodzina dziś mimo prób wzajemnego wsparcia, każde z nich próbuje sobie poradzić z żałobą samo, w rodzinie pojawiła się atmosfera depresyjna, dominuje smutek, przygnębienie.
Pani Janina W. mimo, że od śmierci wnuczki minęło już 9 lat nadal nie jest w stanie pogodzić się z jej śmiercią. Zamknęła się w sobie, stroni od kontaktów towarzyskich. Cały czas korzysta z pomocy lekarskiej. Jej stan psychiczny powoduje u niej długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Również mąż Pani Janiny, Jan miewa stany depresyjne.
Ubezpieczyciel kwestionował swoją odpowiedzialność za niemajątkowe skutki szkody bowiem śmierć wnuczki Państwa W., Grażyny nastąpiła przed 3 sierpnia 2008 r., tj. przed wejściem w życie art. 446 § 4 kodeksu cywilnego, który przyznaje prawo do zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę najbliższym członkom rodziny zmarłego poszkodowanego.

Czytaj również

Wypadek zbiorowy definicja

WYPADEK ZBIOROWY. DEFINICJA. PRZYKŁADY W wielu przypadkach wypadek przy pracy może być określany jednoczenie jako wypadek zbiorowy. Definicja podaje, że wypadek zbiorowy przy pracy, jako taki, w wyniku którego poszkodowane są co najmniej dwie osoby. Należy pamiętać, że pracodawca zobowiązany jest do dopełnienia formalności związanych ze zdarzeniem jakim jest wypadek zbiorowy. Definicja wymienia przykłady tego typu incydentów – wypadki górnicze […]

Czytaj więcej

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS Najczęściej występującym urazem jest skręcenie stawu skokowego. Odszkodowanie ZUS należy się wtedy poszkodowanemu, tylko jeżeli uda mu się udowodnić swoje roszczenia. Statystyki mówią, że każdego roku uraz ten przytrafia się 350-360 tysiącom Polaków. Biorąc pod uwagę częstotliwość i plasuje się więc on w ścisłej ortopedycznej czołówce. Czym jest skręcenie […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.