Dopłata do odszkodowania OC – jak ją uzyskać?  - KWO
797 971 083
facebook

Dopłata do odszkodowania OC – jak ją uzyskać? 

Według polskiego prawa, każde auto poruszające się po polskich drogach powinno mieć ważną polisę OC. Posiadanie takiego dokumentu pozwala na pokrycie kosztów ewentualnej naprawy pojazdu w razie kolizji bądź też wypadku. Biorąc pod uwagę fakt, że codziennie na polskich drogach dochodzi do tysiąca różnych kolizji i wypadków – warto pamiętać o terminowym opłacaniu polisy OC. 

Wypłatą rekompensaty z tytułu wypadku komunikacyjnego zajmuje się towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym zostało ubezpieczone nasze auto. Bardzo często jednak suma wypłaconego odszkodowania nie wystarcza na pokrycie kosztów części oraz robocizny. W takim przypadku możemy podejrzewać, że doszło do zaniżenia odszkodowania. Wówczas warto pamiętać, że mamy prawo do zweryfikowania swoich przypuszczeń. Aby było to możliwe poszkodowany powinien zgłosić reklamację wyceny do TU. Nie gwarantuje to jednak podniesienia kwoty dopłaty. Niestety większość firm ubezpieczeniowych odrzuca odwołanie od decyzji, bądź jedynie nieznacznie podwyższa  kwotę odszkodowania. Wówczas mamy możliwość dochodzenia swoich praw na drodze sądowej. Jednak perspektywa długotrwałego i kosztownego dochodzenia swoich praw na drodze sądowej skutecznie zniechęca właścicieli aut.  

Wielu z nich nie zdaje sobie, że istnieje jeszcze jeden dużo prostszy sposób na uzyskanie należnej dopłaty do odszkodowania. Na polskim rynku istnieją firmy, które zajmują się odkupem szkody od właściciela auta. Proces odkupu szkody składa się zaledwie z 3 kroku i nie wymaga od Ciebie niemal żadnego wysiłku. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie +48 797 971 083 lub mailowo przesyłając nam swój kosztorys. Nasi specjaliści w około 48 h zweryfikują Twoją sprawę i zaproponują Ci kwotę dopłaty. Jeżeli zaakceptujesz naszą propozycję, pieniądze pojawią się na Twoim koncie w ciągu kilku dni.  

Odkup szkody – czym jest? 

Zgodnie z polskim prawem poszkodowany ma prawo przekazać własność do swoich roszczeń osobie trzeciej. Możliwość skorzystania z tego rozwiązania przysługuje do 3 lat wstecz od dnia wypadku/kolizji. Przeniesienie wierzytelności na osobę trzecią odbywa się poprzez podpisanie umowy cywilnoprawnej (cesji wierzytelności). W jej rezultacie poszkodowany otrzymuje od odkupującego szkodę określoną w umowie kwotę pieniędzy. Co ważne z rozwiązania tego możesz skorzystać także wtedy, gdy nie jesteś już właścicielem auta. Wystarczy, że posiadasz umowę sprzedaży samochodu. 

Kiedy powinieneś ubiegać się o dopłatę do odszkodowania 

-> do kolizji doszło w ciągu ostatnich 3 lat, 

-> nie została zawarta ugoda z ubezpieczycielem. Pamiętaj! Jeżeli nie jesteś pewny, czy zawarłeś taką ugodę, nasi doradcy pomogą Ci to ustalić 

-> towarzystwo odrzuciło Twoje odwołanie od decyzji 

-> otrzymałeś już wypłatę odszkodowania 

-> szkoda została uznana jako szkoda całkowita (kasacja) 

-> nastąpiła szkoda częściowa i poszkodowany zdecydował się na naprawić pojazd 

 

Dlaczego warto zdecydować się na sprzedaż szkody? 

Sprzedaż szkody to łatwy i szybki sposób na pozbycie się problemu. Towarzystwa ubezpieczeniowe zwykle znacząco zaniżają kwotę odszkodowania, a procesy sądowe są kosztowne i mogą ciągnąć się latamiNasza kancelaria oferuje Ci odkup szkody z  gwarancją szybkiej i pewnej dopłaty, która wpływa na Twoje konto zaledwie po kilku dniach od podpisania umowy. Co więcej proces weryfikacji jest w pełni darmowy i odbywa się zdalnie. Nie wymagamy osobistych wizyt w naszej siedzibie. Dzięki nam zaoszczędzisz czas i pieniądze, które wydałbyś na proces sądowy.  Nie zwlekaj, na dopłatę do odszkodowania masz tylko 3 lata licząc od dnia kolizji! 

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić. Czym jest szkoda komunikacyjna? Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.