Dopłata do odszkodowania OC - KWO
797 971 083
facebook

Dopłata do odszkodowania OC

Prześlij kosztorys i sprawdź jaką dopłatę do szkody otrzymasz od nas. Towarzystwa ubezpieczeniowe notorycznie zaniżają wartość szkód na pojazdach. Decyzja o wypłacie odszkodowania nie zamyka drogi do uzyskania pełnej kwoty. Skontaktuj się z nami i odbierz dopłatę do odszkodowania OC

Skontaktuj się

Dopłata do odszkodowania OC – jak działamy

Otrzymałeś decyzję o wypłacie odszkodowania i nie jesteś pewien czy towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponowało kwotę adekwatną do skali uszkodzeń? Aby to zweryfikować, nie musisz być specjalistą w dziedzinie, ani ponosić żadnych kosztów związanych z ponowną kalkulacją szkody. Nasi rzeczoznawcy bezpłatnie ocenią czy szkoda została rozliczona prawidłowo.. Jeśli nie, zajmiemy się Twoją sprawą, a Ty otrzymasz dopłatę do odszkodowania w zaledwie kilka dni.

Filozofią naszej firmy jest pomoc ludziom, którzy zostali potraktowani nieuczciwe przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Wspieramy Klientów oferując dopłatę do odszkodowania OC na każdym etapie dochodzenia swoich roszczeń tj. w trakcie zgłaszania szkody, po odrzuconym przez ubezpieczyciela odwołaniu, także po otrzymaniu wypłaty zaniżonego odszkodowania. Działamy na zasadzie odkupu prawa do roszczenia, dzięki czemu jesteśmy w stanie wypłacić Klientowi należną kwotę w ekspresowym tempie.

Nasza oferta dopłaty do OC skierowana jest do każdego kto miał wypadek w ciągu ostatnich 3 lat. Po upływie tego okresu sprawa się przedawnia. Prześlij do nas kosztorys i decyzję o wypłacie odszkodowania, a nasi przedstawiciele skontaktują się z Tobą z propozycją dopłaty.

Dopłata do odszkodowania OC – kroki

1

Wypełniasz formularz
lub zgłaszasz się do nas
telefonicznie

2

Przesyłasz kosztorys do
bezpłatnej analizy

3

W ciągu 24h oddzwaniamy
do Ciebie z propozycją
dopłaty

4

Odkupujemy szkodę
i wypłacamy gotówkę

Czy mogę samodzielnie starać się o dopłatę do odszkodowania OC?

Według statystyk blisko 92% poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych otrzymuje zaniżone odszkodowanie. Wielu z nich, szczególnie po otrzymaniu odmownej decyzji ubezpieczyciela po odwołaniu zawiera ugodę, a następnie dopłaca do naprawy pojazdu.

Tymczasem poszkodowany może ubiegać się o dodatkową kwotę odszkodowania, z uwagi na to, że decyzja ubezpieczyciela, zwłaszcza ta odmowna, nie jest decyzją ostateczną. Nawet po otrzymaniu środków z towarzystwa, w dalszym ciągu można starać się o dopłatę do odszkodowania OC.
Samodzielna próba odebrania całej kwoty jest działaniem czasochłonnym i zazwyczaj wymaga wejścia z ubezpieczycielem na drogę sądową. Towarzystwo domaga się potwierdzenia zakupu nowych części w postaci faktur oraz dowodów naprawy pojazdu. Pozycja lidera na rynku odszkodowań, wieloletnie doświadczenie, oraz doskonała znajomość praktyk stosowanych przez ubezpieczycieli to zapewnienie, że otrzymasz od nas skuteczną pomoc i korzystną dopłatę do odszkodowania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

  Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

  Szczerze polecam tą kancelarię. Sama skontaktowałam się z polecenia znajomego, który otrzymał od nich najwyższą propozycję dopłaty. Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Bardzo miła obsługa, bezproblemowy kontakt, no i pieniążki szybko na koncie. Można bezpłatnie sprawdzić czy dopłata się należy więc zawsze warto próbować.

  Aleksandra (opinia z Google)

  Szczerze polecam tą kancelarię. Sama skontaktowałam się z polecenia znajomego, który otrzymał od nich najwyższą propozycję dopłaty. Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Bardzo miła obsługa, bezproblemowy kontakt, no i pieniążki szybko na koncie. Można bezpłatnie sprawdzić czy dopłata się należy więc zawsze warto próbować.

  Jarek (opinia z Google)

  Nie spodziewałam się że moje odszkodowanie było aż tak zaniżone! Bardzo miła obsługa klienta. Polecam KWO w szczególności panią Dorotę!

  Karolina (opinia z Google)

  Chciałem serdecznie podziękować firmie KWO za poprowadzenie mojej sprawy od początku do końca, ubezpieczyciel zaniżył moje odszkodowanie, dzięki ekspertom z Polskiego Centrum Wypłat Odszkodowań dostałem dwa razy wyższą kwotę.

  Pixelis (opinia z Google)

  Pieniążki na koncie miałem niecałe 2 doby później. Obsługiwała mnie Pani Izabela Bryła. Pełna profeska, świetny kontakt i dbałość o klienta. Dla firmy za miłe zaskoczenie 5 gwiazdek, dla Pani Izabeli 5 gwiazdek z plusem. Polecam. Usatysfakcjonowany klient.

  Gregor (opinia z Google)

  Po przesłaniu kosztorysu uzyskałem dodatkową dopłatę do odszkodowania. Miła i fachowa obsługa. Polecam wszystkim.

  Marcin (opinia z Google)

  Przykłady dopłat do odszkodowań OC od KWO

  Toyota Avensis, rok produkcji 2007

  W kwietniu 2007 miała miejsce szkoda na pojeździe, gdzie uszkodzeniu uległy następujące elementy: błotnik przedni, nadkole wewnętrzne, poszycie drzwi przednich, folia ochronna drzwi przednich, listwa boczna ochronna drzwi przednich, listwa ochronna drzwi tylnych, błotnik tylny. Poszkodowany zgłosił szkodę do ubezpieczyciela PZU. Po oględzinach pojazdu towarzystwo wypłaciło kwotę 6715,40zł.

  Nasza dopłata do odszkodowania OC

  Poszkodowany nie zgadzał się z wyceną ubezpieczyciela, podjął próbę odwołania się od decyzji, jednak bezskutecznie. Zdecydował się na kontakt z nami. Po analizie kosztorysu przeprowadzonej przez jednego z naszych rzeczoznawców, okazało się, że ubezpieczyciel zastosował nieprawidłowe części zamienne. W wyniku tego Klient otrzymał zaniżoną kwotę odszkodowania. Zaproponowaliśmy dopłatę do odszkodowania OC we kwocie 3250 zł, a cały proces od momentu zgłoszenia do nas aż do wypłaty środków trwał 7 dni.

  Renault Kangoo, rok produkcji 2016

  Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące szkody na pojeździe marki Renault Kangoo rocznik 2016. Uszkodzeniu uległy m.in. zderzak przedni, błotnik przedni lewy, nadkole oraz drzwi przednie. Poszkodowany zgłosił szkodę do ubezpieczyciela PZU, a następnie uzyskał decyzję o wypłacie odszkodowania w wysokości 4502,34 zł, jednak nie był pewien czy towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponowało kwotę adekwatną do skali uszkodzeń.

  Nasza dopłata do odszkodowania OC

  Zdecydował się przesłać kosztorys do nas. Nasz rzeczoznawca bezpłatnie przeanalizował sprawę i jak się okazało odszkodowanie faktycznie zostało zaniżone. Dopłaciliśmy do szkody dodatkowe 2900 zł, a pieniądze przelaliśmy na konto poszkodowanego w zaledwie kilka dni.

  Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania OC?

  Wystarczy przesłać za pomocą formularza kontaktowego:

  Kosztorys naprawy pojazdu
  Decyzje o wypłacie odszkodowania
  Inne dokumenty, np. zdjęcia (opcja dodatkowa)

  Analiza dokumentów jest darmowa

  Metody towarzystw ubezpieczeniowych na zaniżanie odszkodowań z OC

  Metody towarzystw ubezpieczeniowych na zaniżanie odszkodowań z OC

  Kalkulacja szkody na podstawie cen zamienników części.
  Jedną z przesłanek wskazujących na możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania OC jest stosowanie przez towarzystwo popularnej praktyki zaniżania wartości szkody na postawie cen zamienników części. W tym przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe wylicza odszkodowanie bazując na cenach części nieoryginalnych. Jak wskazuje kodeks cywilny (art. 363 § 1) zastosowanie takiego rozwiązania przez TU jest możliwe tylko w momencie uprzedniego wyrażenia zgody przez poszkodowanego – „naprawienie szkody powinno nastąpić według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej”. Tak więc, w sytuacji, gdy użyto zamienników, można starać się o dodatkową dopłatę do odszkodowania.

  Potrącanie amortyzacji części

  Kolejną z przesłanek dających możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania OC jest potrącanie amortyzacji części. Towarzystwo Ubezpieczeniowe wyliczając należną kwotę odszkodowania może uznać, że skoro pojazd był użytkowany od dawna, to jego części zostały zużyte i w związku z tym kwota odszkodowania może zostać pomniejszona o tzw. amortyzację. Nawiązując do uchwały Sądu Najwyższego z czerwca 2012r. (sygn. III CZP 80/11) ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania uwzględniając celowe i ekonomicznie uzasadnione koszty nowych części i materiałów służących do naprawy uszkodzonego pojazdu. Odszkodowanie może ulec obniżeniu, jeśli towarzystwo udowodni, że zastosowanie nowych części doprowadzi do zwiększenia wartości pojazdu w stosunku do jego wartości sprzed szkody. W przeciwnym przypadku, zaniżanie odszkodowania o tzw. amortyzację nie jest zgodne z prawem.

  Pomniejszanie odszkodowania o podatek VAT

  Zaniżanie wyceny o podatek VAT, może stać się podstawą do ubiegania się o dopłatę do odszkodowania. Towarzystwo zobowiązane jest wypłacić odszkodowanie zawierające podatek VAT, poszkodowanym, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Jest to spowodowane faktem, że podatek VAT wpływa na kształtowanie się cen np. części czy usług naprawczych. W związku z tym, jeśli towarzystwo nie zdecyduje się na wypłatę odszkodowania z podatkiem, to poszkodowany będący osobą fizyczną będzie zobowiązany do samodzielnego pokrycia podatku usługodawcy. Zgodnie z treścią postanowienia Sądu Najwyższego z dnia 17 maja 2007 r. (sygn. akt III CZP 150/06) odszkodowanie OC przysługujące na podstawie umowy ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu za szkodę powstałą w związku z zaistniałą kolizją, ustalone według cen części zamiennych i usług, obejmuje kwotę podatku od towarów i usług (VAT) w zakresie, w jakim poszkodowany może obniżyć należny podatek o kwotę podatku naliczonego w momencie nabycia rzeczy.

  Zaniżone odszkodowanie

  Aby określić wysokość odszkodowania w przypadku szkody częściowej lub całkowitej, należy znać wartość rynkową uszkodzonego samochodu. Kwotę tę określa zakład ubezpieczeń wypłacający odszkodowanie. Określenie wartości pojazdu odbywa się zazwyczaj w specjalistycznych systemach Info-Expert i Eurotax, gdzie definiuje się szczegółowe cechy samochodu: marka, model, rok produkcji, wyposażenie itp. Zdarza się jednak, że jeśli operator wprowadzi niepełne (zbyt ogólne) dane, wartość samochodu brana pod uwagę przy kalkulacji szkody może być niższa niż powinna. Dlatego przeanalizowanie wartości pojazdu określoną przez zakład ubezpieczeń w prawidłowy sposób pozwoli znacząco zwiększyć wartość pojazdu, oraz jest podstawą do ubiegania się o dopłatę do odszkodowania.

  Uśrednianie stawek robocizny

  Ocena skali powstałej szkody i koszt usług naprawczych zazwyczaj różni się, a ma to związek m.in. z lokalizacją warsztatu czy jego renomą. Koszty wyliczane przez ubezpieczycieli często są uśredniane, co z kolei zaniża cenę usług naprawczych. Takie postępowanie nie ma podstaw prawnych i stanowi podstawę o ubieganie się o dopłatę do odszkodowania. Nawiązując do orzeczenia Sądu Najwyższego z dnia 16 czerwca 2003 r. (sygn. III CZP 32/03), ubezpieczyciel nie może w tym kontekście mówić o cenach uśrednionych, lecz stosowanych w indywidualnej naprawie dokonywanej w wybranym przez poszkodowanego zakładzie naprawczym. Towarzystwo, które początkowo uznało zasadność i sposób dokonania naprawy, a potem uśrednia stawki za robociznę, tym samym kwestionuje prawo poszkodowanego do dowolnego wyboru warsztatu naprawczego.

  Uszkodzenia powstałe przed kolizją

  Ubezpieczyciel, może stwierdzić że uszkodzenie, za które należy się odszkodowanie, nie miało związku ze zdarzeniem, z racji tego, że powstało przed momentem zdarzenia. Jak najbardziej taka sytuacja ma prawo mieć miejsce, ale jeśli sprawa dotyczy samochodu bezwypadkowego, to tego typu stwierdzenie działa na niekorzyść poszkodowanego. Wówczas może okazać się konieczne powołanie bezstronnego biegłego rzeczoznawcy, który rozstrzygnie, czy dane uszkodzenie ma związek z danym zdarzeniem drogowym, czy faktycznie powstało wcześniej. Jeśli ocena ubezpieczyciela okaże się bezpodstawna, wówczas można starać się o dopłatę do odszkodowania OC.

  Szkoda całkowita

  Oferujemy dopłatę do odszkodowania OC również w przypadku uznania przez ubezpieczyciela szkody całkowitej. W momencie, gdy kolizja i związane z nią konsekwencje były na tyle dotkliwe dla pojazdu, może się okazać, że zakład ubezpieczeń stwierdzi tzw. szkodę całkowitą, wypłacając odszkodowanie z takiego właśnie tytułu. Ubezpieczyciele chętnie orzekają szkody całkowite, tłumacząc że np. naprawa jest nieopłacalna, bo przekracza 70% wartości pojazdu (w przypadku szkody z AC). Są to działania bezprawne. Jak mówi postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 12 stycznia 2006 r. (sygn. akt III CZP 76/05) za nadmierne należy uznawać tylko te koszty naprawy, które przekraczają 100% wartości pojazdu sprzed szkody (w przypadku odszkodowania z OC sprawcy). Jeśli więc koszty naprawy pojazdu nie przekraczają jego wartości sprzed szkody, to można domagać się takiej kalkulacji, która uwzględni jego naprawienie, a nie oddanie na złom.

  Dopłaty do odszkodowań OC – więcej przykładów

  AUDI A6, rok produkcji 2012.

  W 2020 roku zgłosił się do nas Klient, którego auto uległo szkodzie w wyniku kolizji drogowej z winy innego kierowcy. W znacznym stopniu uszkodzeniu uległ m. in. błotnik przedni oraz maska silnika. Po analizie szkody Towarzystwo Ubezpieczeniowe wyceniło straty na kwotę 10 023,81 zł.

  Nasza dopłata do odszkodowania OC

  Poszkodowany uznał wycenę ubezpieczyciela za nieadekwatną do szkody. Próby odwołania się od wydanej decyzji nie przyniosły jednak żadnego skutku. Zdecydował się on więc podjąć kontakt z naszą kancelarią. Nasz rzeczoznawca po analizie kosztorysu uznał, że ubezpieczyciel zastosował znacznie niższe ceny części oraz o ponad połowę obniżył kwotę robocizny. Zaproponowaliśmy klientowi kwotę dopłaty w wysokości 5000 zł.

  Volkswagen Tiguan, rok produkcji 2008

  Zgłosił się do nas właściciel pojazdu marki Volkswagen który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niską ofertę kosztorysową. Uszkodzeniu w pojeździe uległ przedni zderzak oraz chłodnica. Po zgłoszeniu szkody do Ubezpieczyciela Klient uzyskał od Nas dopłatę do odszkodowania w wysokości 9 878,78 zł.

  Nasza dopłata do odszkodowania OCPo przesłaniu kosztorysu do naszej kancelarii rzeczoznawca wykonał bezpłatną analizę sprawy i przyznał rację Klientowi – wypłacone przez TU odszkodowanie zostało znacznie zaniżone.
  Dopłaciliśmy do szkody poszkodowanego dodatkowe 8000 zł, które pojawiły się na jego koncie zaledwie w kilka dni od zgłoszenia .

   

   

   

  Ford Kuga, rok produkcji 2010.

  Otrzymaliśmy zgłoszenie dot. szkody na pojeździe FORD KUGA, rok produkcji 2010. W kolizji uszkodzony został m.in. wahacz, reflektor oraz kratka zderzaka przedniego. Wycena zaproponowana przez ubezpieczyciela w kwocie 3137,51 zł okazała się rażąco niska.

  Nasza dopłata do odszkodowania OC

  Klient zgłosił się do KWO z prośbą o weryfikację kosztorysu. Jak ocenił nasz rzeczoznawca, odszkodowanie faktycznie zostało zaniżone. Towarzystwo zastosowało m.in. stawkę za roboczogodzinę w kwocie 55 zł (właściwa stawka to 100 zł). Nasz Klient otrzymał dopłatę do odszkodowania w wysokości 2800 zł!

  Peguot 407, rok produkcji 2004

  Klient zgłosił się do nas z polecenia. Jego auta marki Peugeot 407, został uszkodzony z winy innego kierowcy. Właściciel pojazdu, otrzymał jego zdaniem jego zdaniem, zbyt niską ofertę kosztorysową. Uszkodzeniu uległ m.in. błotnik przedni lewy i opona. Wycena ubezpieczyciela to jedyne 1813,03 zł.

  Nasza dopłata do odszkodowania OC

  Po przesłaniu do nas kosztorysu, nasz rzeczoznawca uznał, że odszkodowanie rzeczywiście zostało zaniżone. TU zastosowało m.in. o ponad połowę niższą stawkę za roboczogodzinę niż ma się to w rzeczywistości, a potrącenie na cenach części wynosiło około 20%. Nasza dopłata do odszkodowania Klienta to dodatkowe 1600 zł!

  Kwoty dopłat do odszkodowań OC są różnorodne. Bywa tak, że jeden Klient zyskuje kilka tysięcy złotych, a dopłata do wypłacana innemu poszkodowanemu znacznie przewyższa kwotę wypłaconą przez TU.

  Każda szkoda jest inna – dlatego nasi rzeczoznawcy do każdej sprawy podchodzą indywidualnie. Twój interes jest dla nas najważniejszy!

  Dopłata do odszkodowania OC

  Nie jest tajemnicą, że co roku w samochodach tysięcy kierowców powstają szkody, na skutek nieszczęśliwych wypadków drogowych i kolizji. Niestety ubezpieczyciele odszkodowań bardzo często zaniżają kwoty należne poszkodowanym. Czy decyzja ubezpieczyciela jest ostateczna? Nie! Zapoznaj się z informacjami poniżej, i dowiedz się jaka dopłata do odszkodowania OC należy się Tobie.

  Dopłata do odszkodowania OC – co to jest?

  Dopłata do odszkodowania OC to korzyść majątkowa, którą uzyskujemy dzięki sprzedaży prawa własności do szkody komunikacyjnej. Nazwa dopłata do odszkodowania oznacza, że prawo do szkody sprzedać możemy tylko w przypadku, gdy już otrzymaliśmy odszkodowanie. Istnieje kilka warunków które należy spełnić aby otrzymać dopłatę do odszkodowania. Nie będziemy w stanie pomóc Ci jeśli zawarłeś ugodę z ubezpieczycielem, jeżeli odszkodowanie zostało Ci wydane ponad 3 lata wstecz ,oraz jeśli szkoda była rozliczana niegotówkowo.

  Jak otrzymać dopłatę do odszkodowania?

  Aby została Ci przyznana dopłata do odszkodowania OC, prześlij nam kosztorys naprawy oraz decyzję o wypłacie odszkodowania, abyśmy mogli przeanalizować Twoją szkodę. Pozycja lidera na rynku odszkodowań, wieloletnie doświadczenie, oraz doskonała znajomość praktyk stosowanych przez ubezpieczycieli to zapewnienie, że otrzymasz od nas skuteczną pomoc i korzystną dopłatę do odszkodowania.

  Dopłata do odszkodowania – zalety

  Największą zaletą jest fakt, iż nie ponosisz żadnego ryzyka związanego ze sprawą. W momencie gdy decydujemy się na wytoczenie ubezpieczycielowi procesu sądowego, stajemy się właścicielami Twojej szkody. Nie jesteś zaangażowany w żaden sposób, robimy to wyłącznie w imieniu firmy. Sztab naszych ekspertów czuwa aby dopłata do odszkodowania OC była jak największa, aczkolwiek nawet w przypadku przegrania sprawy nie zostaniesz obciążony żadnymi konsekwencjami finansowymi. Gwarantujemy, że dopłata to szybki proces, który może zamknąć się nawet w ciągu kilku dni od momentu przekazania nam dokumentów szkodowych.

   

  Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.