Dopłata do zaniżonego odszkodowania – co warto wiedzieć?  - KWO
797 971 083
facebook

Dopłata do zaniżonego odszkodowania – co warto wiedzieć? 

Dopłata do zaniżonego odszkodowania – co warto wiedzieć?

 

Twoje auto brało udział w kolizji? Teoretycznie nie masz się czym martwić, jeżeli Twoja polisa OC jest ważna. Według założenia Ubezpieczyciel powinien wypłacić Ci kwotę wystarczającą na pokrycie kosztów naprawy auta w tym zakupu części oraz robocizny pracowników warsztatowych. Ale czy na pewno możesz być spokojny? Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam zaobserwować, że Ubezpieczyciele znacznie zaniżają kwoty wypłacanych Klientom odszkodowań. Wówczas zaproponowana przez TU kwota nie wystarcza na całościową naprawę uszkodzonego auta. Co więc robić kiedy Ubezpieczyciel zaniżył Twoje odszkodowanie OC? Czy możesz ubiegać się o dopłatę do zaniżonego odszkodowania?

Odpowiedz na każde z pytań brzmi: Tak! Masz kilka możliwych sposobów walki o  dopłatę do zaniżonej szkody.

 

Odwołanie od decyzji TU – sposób na dopłatę zaniżonego do odszkodowania 

 

Co zatem zrobić, aby na Twoje konto trafiła dopłata do zaniżonego odszkodowania? Zacznijmy więc od pierwszego, dość powszechnego – jednak zazwyczaj nieskutecznego sposobu. Mianowicie mowa o odwołaniu się od decyzji TU. Polskie prawo pozwala poszkodowanemu, który nie zgadza się z decyzją TU na złożenie reklamacji w siedzibie Ubezpieczyciela. Dla większości kierowców jest to znana praktyka, z której być może i Tobie zdarzyło się korzystać.

Zanim przystąpisz do składania odwołania należy zapoznać się z procedurami i zasadami obowiązującym w Twoim TU. U każdego z Ubezpieczycieli mogą być one inne. Jedni uwzględniają jedynie formy pisemne wniosku o dopłatę do zaniżonego odszkodowania, inni umożliwiają skorzystanie z nowocześniejszych form zgłoszenia swojego odwołania np. poprzez formularz reklamacyjny, bądź telefonicznie. Niemniej jednak warto udać się do Towarzystwa z prośbą o wydanie dokumentów, na podstawie których została wydana decyzja. Po uzyskaniu wszystkich dokumentów musisz poddać je gruntownej analizie i sporządzić kontrargumenty, które mają podważyć tezy TU i sprawić że ubezpieczyciel uzna, że faktycznie należy Ci się dopłata do zaniżonego odszkodowania. Ważne, aby Twoje opinie były mocne i odnoszące się do konkretnych elementów decyzji. Jeżeli decydujesz się na samodzielną walkę z TU, warto także skorzystać z pomocy orzecznika – który wystawi niezależną opinie na temat powstałej szkody. Sposób ten nie należy do najprostszych, co więcej wymaga od Ciebie maksimum zaangażowania oraz czasu. Co więcej, skorzystanie z pomocy orzecznika nie jest darmowe, będziesz musiał pokryć koszty jego pracy. Musisz pamiętać także, że złożone przez Ciebie odwołanie wcale nie musi zostać rozpatrzone pozytywnie. TU ma prawo odmówić dopłaty do zaniżonego odszkodowania, a tym samym Wówczas czas oraz pieniądze, które poświęciłeś na podważenie decyzji TU zostaną utracone.

 

Walka od dopłatę do zaniżonej szkody OC w sądzie

 

Jeżeli TU odrzuciło Twój sprzeciw masz możliwość ubiegania się o uczciwą wycenę w sądzie. Musisz jednak pamiętać, że procesy sądowe są kosztowne i nierzadko ciągną się latami. Na walkę przed sądem o dopłatę do zaniżonej szkody musisz się właściwie przygotować. Nie tylko warto uzbroić się w cierpliwość, ale także przygotować finansowo. Nie powinieneś na rozprawę przychodzić samodzielnie. Warto zatrudnić specjalistę – adwokata lub radcę prawnego, który specjalizuję się w dopłatach do zaniżonych szkód. Profesjonalista pomoże Ci uzyskać konkretne dowody wskazujące na zaniżone odszkodowanie. Co więcej, oszacuje on kwotę, którą możesz uzyskać z tytułu prowadzonego postępowania sądowego.  Musisz pamiętać jednak, że zatrudnienie nawet najlepszego adwokata nie gwarantuje Ci uzyskania dopłaty do zaniżonego odszkodowania. W przypadku przegranej będziesz musiał nie tylko pokryć koszty zatrudnienia prawnika, ale także zostaniesz obciążony kosztami prowadzenia rozprawy.

Powyższe sposoby ubiegania się o dopłatę do szkody są ryzykowane i mogą okazać się kosztowne. Ale czy wiesz, że istnieje prostszy i zupełnie bezpłatny sposób na uzyskanie dopłaty do odszkodowania? Chodzi o odkup szkody OC.

 

Dopłata do zaniżonego odszkodowania – sposób na szybkie pozbycie się problemu 

 

Odkup szkody OC – jest kolejnym możliwym sposobem na pozbycie się problemu zaniżonej szkody OC, a co za tym idzie uzyskania dopłaty do zaniżonego odszkodowania. Kancelaria KWO zajmują się dopłatami do zaniżonej szkody. Nasz zespół tworzą profesjonaliście, którzy posiadają szeroką wiedzą na temat dopłat do zaniżonego odszkodowania. Oferujemy kompleksowe usługi i specjalistyczną pomoc, która polega na wykupie szkody OC.

 

Dopłata do zaniżonej szkody OC – jak przebiega proces?

 

Sam proces dopłaty do zaniżonego odszkodowania OC jest prosty i zupełnie darmowy. Jeżeli zależy Ci na sprawnym załatwienie sprawy i uzyskaniu uczciwej sumy pieniędzy – sprzedaż szkody to najlepszy sposób!  Nie wymaga od Ciebie niemal żadnego wysiłku, nie ponosisz żadnych kosztów, a wszelkie formalności pozostają na naszej głowie. Wystarczy, że wyślesz nam swój kosztorys na adres biuro@kancelariawo.pl lub skontaktujesz się z nami telefonicznie 797 971 083. Nasz rzeczoznawca zupełnie za darmo przeanalizuje dokumenty i przedstawimy Ci proponowaną kwotę dopłaty do zaniżonej szkody OC. Jeżeli zgodzisz się na nasze warunki podpiszemy umowę, a pieniądze mogą pojawić się na Twoim koncie nawet w 48h!

 

Dopłata do zaniżonego odszkodowania, a umowa cesji wierzytelności 

 

W momencie, kiedy Klient zgadza się na kwotę dopłaty do zaniżonego odszkodowania zostaje podpisana cesja wierzytelności.  Jest to umowa, na podstawie której Klient przekazuje nam prawo do uzyskania roszczeń z tytułu zbyt niskiego odszkodowania OC. Od momencie zawarcia umowy – to nasza Kancelaria staje się właścicielem szkody. Dzięki dopłacie do odszkodowania zyskujesz gotówkę i pozbywasz się problemu zaniżonej szkody OC.

 

Czy uzyskanie dopłaty do zaniżonego odszkodowania poprzez sprzedaż szkody zamyka mój problem?

 

W momencie kiedy decydujesz się na sprzedaż szkody OC zasadniczo Twój problem ze zbyt niską kwotą odszkodowania się kończy. Kancelaria wypłaca Ci ustaloną sumę pieniędzy, a Ty cieszysz się uzyskaną dopłatą do odszkodowania OC. Po podpisaniu z Tobą umowy cesji wierzytelności Kancelaria zazwyczaj próbuje negocjować wypłatę odpowiedniej stawki odszkodowania z TU, jeżeli jednak nie dochodzą oni do porozumienia , sprawa skierowana zostaje na drogę sądową. Wówczas może zdarzyć się tak, że zostaniesz wezwany do sąd w roli świadka. Takie sytuacja jednak zdarzają się dość rzadko. Zazwyczaj uzyskanie dopłaty do szkody OC od Kancelarii zamyka Twój problem.

 

Dopłata do zaniżonej szkody OC – dlaczego warto wybrać właśnie nas? 

 

Wysoka efektywność w procesie dochodzenia roszczeń

Czołowa pozycja w branży skupu Praw do Odszkodowań

Korzystne regulacje prawne w zakresie roszczeń

Doświadczony i kompetentny zespół

 

 

 

Nasze idee

Nasza misja to kompleksowa obsługa i wsparcie naszych Klientów
w procesie odzyskiwania odszkodowania powypadkowego w dobie nieuczciwaych działań towarzystw ubezpieczeniowych.
Naszą wizją jest niesienie pomocy osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych, które nie mają świadomości wsparcia, jakie gwarantuje im polskie prawo.
Nasze wartości to:
indywidualne podejście – rozpatrujemy każdą sprawę osobno.
uczciwość – nie pobieramy żadnych opłat przed rozpoczęciem współpracy.
profesjonalizm – zapewniamy konsultację prawną i pomoc na każdym etapie postępowania.

Dopłata do zaniżonego odszkodowania – przykłady 

Jednym z naszych klientów był właściciel auta marki Volkswagen Tiguan, rocznik 2008. Który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niską ofertę kosztorysową. Uszkodzeniu w pojeździe uległ przedni zderzak oraz chłodnica. Klient uzyskał decyzje z TU o wypłacie odszkodowania w wysokości 9 878,78 zł. Nasz rzeczoznawca bez kosztowo przeanalizował sprawę, po czym okazało się, że odszkodowanie zostało znacznie zaniżone. TU zastosowało m.in. stawkę za roboczogodzinę w kwocie 49 zł (właściwa stawka to 110 zł), a ceny części zostały znacznie zaniżone. Nasza dopłata do zaniżonego odszkodowania wyniosła dodatkowe 8000 zł

Zgłosił się do nas również min. właściciel auta marki Volkswagen TOURAN rocznik 2014 r., który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC. Uszkodzeniu w pojeździe uległ: tylny zderzak, tylna lampa, tylny błotnik, hak holowniczy. Klient uzyskał decyzje z TU o wypłacie odszkodowania w wysokości 6933,74 zł. Nasz rzeczoznawca bezpłatnie przeanalizował sprawę, po czym uznał, że odszkodowanie zostało zaniżone. Nasza dopłata do zaniżonego odszkodowania wyniosła dodatkowe 3750 zł.

Reprezentowaliśmy również właściciela auta marki Volkswagen PASSAT rocznik 2017 r. Klient uzyskał decyzje z TU o wypłacie odszkodowania w wysokości 5612,63 zł. Natomiast nasz rzeczoznawca po przeanalizowaniu sprawy uznał, że odszkodowanie zostało zaniżone. Nasza dopłata do zaniżonego odszkodowania wyniosła dodatkowe 3800 zł!

 

Przykładowe dopłaty do zaniżonych odszkodowań OC

 

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA OC  – najczęściej zadawane pytania

Czy  dopłata do odszkodowania OC jest możliwa do uzyskania na terenie całej Polski?

Tak! Działamy na terenie całej Polski. Nasza dopłata do odszkodowania trafia do klientów z różnych części kraju.
Dzięki weryfikacji odbywającej się w 100% online możemy nieść pomoc i wsparcie bez ograniczeń,
bez zbędnych formalności i bez wychodzenia z domu.

Zaniżone odszkodowanie OC – Czy dopłata do odszkodowania OC wiąże mnie z jakimiś kosztami?

Nie. Cały proces, podczas którego pozyskiwana jest dopłata do odszkodowania jest bezpłatny.
Poszkodowany nie ponosi zupełnie żadnych kosztów za odsprzedane zaniżone odszkodowanie OC.
Nasi specjaliści weryfikują kosztorys naprawy pojazdu, ustalają kwotę dopłaty i to z niej pobieramy prowizję.

Jak szybko dopłata do odszkodowania trafi na moje konto?

Otrzymasz swoje pieniądze w ekspresowym tempie.
Twoja dopłata do odszkodowania trafi do ciebie od 24h do 2 tygodni.
Zazwyczaj nasi Klienci mogą cieszyć się zastrzykiem gotówki już po kilku dniach od podpisania umowy.

Co jest potrzebne do przeprowadzenia weryfikacji czy należy mi się dopłata do odszkodowania OC?

Dopłata do odszkodowania jest weryfikowana na podstawie kosztorysu i decyzji z towarzystwa ubezpieczeniowego.
Proces ten dodatkowo mogą usprawnić załączone zdjęcia uszkodzonego pojazdu.

Jak długo trwa weryfikacja kosztorysu?

Nasz rzeczoznawca ustala czy szkoda została rozliczona prawidłowo.
Otrzymujesz od nas rzetelną wycenę zawierającą kalkulację kosztów naprawy i wycenę auta przed i po szkodzie.
Cały proces weryfikacji trwa jedynie 48h!
Po tym czasie dowiesz się, jak wysoka dopłata do odszkodowania OC wpłynie na twoje konto.

Czy mogę starać się o dopłatę do odszkodowania jeśli otrzymałem zaniżone odszkodowanie OC na auto wzięte w leasing?

Tak! Dopłata do odszkodowania w przypadku auta wziętego w leasing jest możliwa.
Potrzebna jest do tego jedynie zgoda leasingodawcy.

Dopłata do odszkodowania – czy mogę się ubiegać, jeśli auto to spadek po zmarłym?

Tak. Dopłata do odszkodowania jest możliwa do uzyskania.
Pod warunkiem, że od wydania decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego nie minęły 3 lata.
Wtedy oprócz kosztorysu potrzebujemy dodatkowo aktu notarialnego potwierdzającego spadek.

Czy należy mi się dopłata do odszkodowania OC, jeśli miałem/am wypadek autem firmowym?

Jeśli jesteś pracownikiem nie należy ci się dopłata do odszkodowania OC.
Dopłata do odszkodowania należy się za to właścicielowi firmy!
To on może zgłosić się do nas i przedstawić kosztorys naprawy pojazdu niezbędny do weryfikacji.

Czy dopłata do odszkodowania OC jest możliwa do uzyskania, jeśli przedstawiłem/łam rachunki/faktury do towarzystwa?

Nie. Przedstawienie rachunków/faktur jest równoznaczne ze zmieszczeniem się w kwocie otrzymanej od ubezpieczyciela.
W takiej sytuacji dopłata do odszkodowania OC nie jest możliwa.

Czy dopłata do odszkodowania OC jest możliwa w przypadku kolizji autem z kierownicą po prawej stronie (anglik)?

Tak. Potrzebny jest wtedy dodatkowo dokument mówiący o wartości rynkowej pojazdu, o którego wydanie należy udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dopłata do odszkodowania OC czy jest możliwa po sprzedaży auta?

Tak. Dopłata do odszkodowania po sprzedaży auta wciąż jest możliwa.
Musisz jednak spełniać następujące warunki:
od wydania decyzji z towarzystwa ubezpieczeniowego nie mogą minąć 3 lata, a auto musi mieć uznaną szkodę częściową.

Co w sytuacji, gdy kolizja wynika w skutek np. wjechania w dziurę w drodze? Czy dopłata do odszkodowania jest możliwa?

Jeżeli nie było faktycznego sprawcy kolizji, a do zdarzenia doszło na skutek usterki np. drogi państwowej jest możliwa dopłata do odszkodowania OC z ubezpieczenia  zarządu dróg.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.