Dopłaty do odszkodowań - KWO
797 971 083
facebook

Dopłaty do odszkodowań

Miałeś stłuczkę lub kolizję? Ubezpieczyciele często wypłacają zbyt niskie odszkodowania. Sposobem na uzyskanie dodatkowych pieniędzy są oferowane przez nas dopłaty do odszkodowań.

Skontaktuj się
Rozliczenia szkód komunikacyjnych przez towarzystwa ubezpieczeniowe często odbywają się bez poszanowania przepisów prawa. W blisko 92% procentach przypadków towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają zaniżone kwoty odszkodowań, które nie odpowiadają faktycznym kosztom naprawy samochodu. W przypadku, gdy podejrzewamy właśnie taką sytuację, warto ubiegać się o odzyskanie w pełni należnej kwoty. Nasi Klienci z powodzeniem otrzymują dopłaty do odszkodowań, a wszelką dokumentację ograniczamy do minimum.
Decyzja o wypłacie odszkodowania nie oznacza zakończenia Twojej sprawy. Prześlij kosztorys, a nasi rzeczoznawcy bezpłatnie ustalą, które pozycje w rozliczeniu szkody zostały przedstawione na Twoją niekorzyść. Za sprawą naszego doświadczenia szybko i skutecznie ustalamy czy szkoda została rozliczona prawidłowo, a środki wypłacamy w zaledwie kilka dni. Celem naszych działań naszej firmy jest pomoc osobom poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym, które otrzymały zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy. Dopłacamy do odszkodowania w zaledwie kilka dni, a więc na wiele miesięcy przed tym, gdy samodzielnie uda Ci się dojść roszczenia od ubezpieczyciela.
Odkupujemy prawo do szkody przejmując cały ciężar i ryzyko dochodzenia roszczeń, podczas gdy Klient otrzymuje od nas dopłatę do odszkodowania, a co za tym idzie niemal natychmiastowy przelew środków na konto.

W jakich przypadkach możesz starać się o dopłaty do odszkodowań?

  • szkoda na pojeździe przydarzyła się w ciągu ostatnich 3 lat
  • nie doszło do podpisania ugody z ubezpieczycielem. Taka ugoda odbiera nam możliwość dochodzenia dalszych roszczeń, a poszkodowania zawierają ją często nieświadomie np. akceptując proponowaną przez towarzystwo kwotę odszkodowania w trakcie rozmowy telefonicznej. Jeżeli nie jesteś pewny, czy zawarłeś taką ugodę, nasi pracownicy pomogą to ustalić.
  • odszkodowanie zostało już wypłacone
  • szkoda została uznana jako szkoda całkowita
  • gdy nastąpiła szkoda częściowa i poszkodowany zdecydował się na naprawę pojazdu

Dopłaty do odszkodowań nie są możliwe do zrealizowania, gdy upłynął już termin przedawnienia, a mianowicie są to 3 lata od wydania decyzji przez ubezpieczyciela. Kolejnym warunkiem uniemożliwiającym poszkodowanemu otrzymanie dopłaty jest sytuacja, gdy uprzednio zawarł on ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym. W wielu przypadkach ugoda zawierana jest przez poszkodowanego często zupełnie nieświadomie, np. podczas prowadzonej rozmowy telefonicznej.

W jakich przypadkach możesz starać się o dopłaty do odszkodowań?

1

Zgłaszasz się do nas wypełniając formularz lub telefonicznie.
Przesyłasz kosztorys naprawy pojazdu, który otrzymałeś od ubezpieczyciela.

2

Sprawdzamy czy Twoja szkoda została rozliczona prawidłowo.

3

Nasz doradca odzwania do Ciebie oferując dopłatę do odszkodowania.

4

Po podpisaniu przez Ciebie umowy wypłacamy należne pieniądze.

Jesteśmy liderem na rynku dopłat do odszkodowań komunikacyjnych. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala skutecznie ustalić czy szkoda została rozliczona prawidłowo i otrzymałeś właściwą wysokość odszkodowania. Firmę tworzy zespół radców prawnych i adwokatów specjalizujących się w prawie ubezpieczeniowym. Nasza misja to kompleksowa obsługa i wsparcie naszych Klientów w procesie odzyskiwania odszkodowania powypadkowego w dobie nieuczciwych działań towarzystw ubezpieczeniowych. Oferujemy skuteczną pomoc w uzyskaniu dopłaty do odszkodowań Klientom, którzy w przeciągu ostatnich 3 lat ulegli wypadkowi samochodowemu. Przelewamy pieniądze na konto Klientowi po podpisaniu umowy. Stawiamy na kompleksową obsługę i minimum formalności. Gwarancją jakości świadczonych przez nas usług jest ciągle rosnąca lista referencyjna naszych Klientów oraz nieprzerwany rozwój kompetencji.
Jeśli obawiasz się długotrwałego i drogiego postępowania sądowego, a w zamian zależy Ci na szybkim uzyskaniu dopłaty do odszkodowania, to nasza oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Wystarczy przesłać kosztorys do bezpłatnej analizy i będziesz mógł zdecydować czy chcesz powierzyć swoją sprawę w nasze ręce.

Jeśli obawiasz się długotrwałego i drogiego postępowania sądowego, a w zamian zależy Ci na szybkim uzyskaniu dopłaty do odszkodowania, to nasza oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Wystarczy przesłać kosztorys do bezpłatnej analizy i będziesz mógł zdecydować czy chcesz powierzyć swoją sprawę w nasze ręce.

WARTOŚCI, KTÓRYMI SIĘ KIERUJEMY:

  • indywidualne podejście – rozpatrujemy każdą sprawę osobno
  • uczciwość – nie pobieramy żadnych opłat przed rozpoczęciem współpracy
  • profesjonalizm – zapewniamy konsultację prawną i pomoc na każdym etapie postępowania

Dopłaty do odszkodowań – Dlaczego warto?

ZERO KOSZTÓW
Nie ponosisz żadnych kosztów, a weryfikacja kosztorysu przez naszych rzeczoznawców jest zupełnie bezpłatna. Opłaty sądowe pozostają po naszej stronie.

SZYBKA WYPŁATA
Odkupujemy prawo do roszczenia, dzięki czemu otrzymujesz dopłatę do odszkodowania w zaledwie kilka dni.

MAKSIMUM KORZYŚCI
Decydując się na współpracę z nami oszczędzasz czas i trud angażowania się w sprawę sądową.

CAŁA POLSKA
Odległość na mapie to dla nas nie problem. Działamy na terenie całej Polski.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Szczerze polecam tą kancelarię. Sama skontaktowałam się z polecenia znajomego, który otrzymał od nich najwyższą propozycję dopłaty. Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Bardzo miła obsługa, bezproblemowy kontakt, no i pieniążki szybko na koncie. Można bezpłatnie sprawdzić czy dopłata się należy więc zawsze warto próbować.

    Aleksandra (opinia z Google)

    Szczerze polecam tą kancelarię. Sama skontaktowałam się z polecenia znajomego, który otrzymał od nich najwyższą propozycję dopłaty. Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Bardzo miła obsługa, bezproblemowy kontakt, no i pieniążki szybko na koncie. Można bezpłatnie sprawdzić czy dopłata się należy więc zawsze warto próbować.

    Jarek (opinia z Google)

    Nie spodziewałam się że moje odszkodowanie było aż tak zaniżone! Bardzo miła obsługa klienta. Polecam KWO w szczególności panią Dorotę!

    Karolina (opinia z Google)

    Chciałem serdecznie podziękować firmie KWO za poprowadzenie mojej sprawy od początku do końca, ubezpieczyciel zaniżył moje odszkodowanie, dzięki ekspertom z Polskiego Centrum Wypłat Odszkodowań dostałem dwa razy wyższą kwotę.

    Pixelis (opinia z Google)

    Pieniążki na koncie miałem niecałe 2 doby później. Obsługiwała mnie Pani Izabela Bryła. Pełna profeska, świetny kontakt i dbałość o klienta. Dla firmy za miłe zaskoczenie 5 gwiazdek, dla Pani Izabeli 5 gwiazdek z plusem. Polecam. Usatysfakcjonowany klient.

    Gregor (opinia z Google)

    Po przesłaniu kosztorysu uzyskałem dodatkową dopłatę do odszkodowania. Miła i fachowa obsługa. Polecam wszystkim.

    Marcin (opinia z Google)

    Kiedy warto starać się o dopłaty do odszkodowań?

    Dopłaty do odszkodowań są korzystną opcją dla każdego kto uległ wypadkowi drogowemu i jest stroną poszkodowaną, oraz w momencie, gdy nie upłynęły 3 lata od wydania decyzji ubezpieczyciela. Dodatkowym warunkiem jest brak zawarcia ugody z towarzystwem, oraz zapiski w wycenie kosztorysowej świadczące na niekorzyść poszkodowanego. W jaki sposób możemy się dowiedzieć, czy przysługuje nam dopłata do odszkodowania? Należy dokładnie przeanalizować kosztorys naprawy i decyzję wydaną przez ubezpieczyciela. Zapisy zawarte w tych dokumentach mogą wskazywać na zbyt niskie odszkodowanie. Najlepiej o pomoc w weryfikacji zgłosić się do rzeczoznawcy samochodowego, który doskonale zna praktyki zaniżania odszkodowań.

    Kalkulacja szkody na podstawie cen zamienników części

    Jedną z najczęstszych przesłanek świadczących o możliwości uzyskania dopłaty do odszkodowania jest kalkulacja szkody na podstawie cen zamienników części. Zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego naprawa powinna zostać przeprowadzona przy użyciu oryginalnych części, jeżeli takie znajdowały się w samochodzie. Tak więc zastosowanie tańszych zamienników nie jest zgodne z prawem. Towarzystwo kierując się chęcią poniesienia jak najmniejszych kosztów zawiera w wycenie części nieoryginalne, bez logo producenta pojazdu, które oznaczone są symbolem P, PJ lub Q. Art. 363 § 1 kodeksu cywilnego mówi: „naprawienie szkody powinno nastąpić według wyboru poszkodowanego bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej”.

    Potrącanie amortyzacji części

    Kolejną furtką dla ubezpieczyciela, która pozwala na pomniejszanie kosztów naprawy pojazdy jest potrącanie amortyzacji części. Zakres zużycia wyliczany jest towarzystwo ubezpieczeniowe procentowo. Kiedy takie zastosowanie jest w ogóle możliwe? W przypadku ubezpieczenia AC można zastosować potrącanie amortyzacji, natomiast w przypadku OC sprawcy już nie i wówczas taki zapisek w kosztorysie stanowi podstawę do uzyskania dopłaty do odszkodowania.

    Według towarzystw ubezpieczeniowych, zastosowanie nowych części do naprawy pojazdu w przypadku gdy samochód nie jest nowy, umożliwiłoby bezpodstawne wzbogacenie się jego właściciela. Dlatego pomniejszanie wysokości odszkodowania o procentowy współczynnik amortyzacji części stało się powszechną praktyką wśród ubezpieczycieli i jest kolejnym przykładem bezprawnych działań. Mając na uwadze fakt, że do przywrócenia pojazdu do stanu sprzed wystąpienia szkody konieczne jest zastosowanie nowych części, to poniesione na nie wydatki należą do ekonomicznie uzasadnionych i nie powinny być pomniejszane przez towarzystwo.

    Pomniejszona wartość pojazdu

    Kolejną podstawią do uzyskania dopłaty do odszkodowania jest zaniżanie wartości pojazdu przez ubezpieczyciela. Wartość pojazdu ma szczególne znaczenie przy uznaniu szkody całkowitej, w przypadku której odszkodowanie opiera się w dużej mierze na oszacowaniu wartości pojazdu sprzed zaistniałą szkodą. Odszkodowanie stanowi różnicę pomiędzy wartością pojazdu sprzed wypadku i po nim. Jeżeli taka praktyka zostanie zastosowana przez towarzystwo w przypadku kalkulacji szkody, wówczas również odszkodowanie będzie znacznie zaniżone.

    Uszkodzenie zaistniałe przed szkodą

    Ubezpieczyciel, zakłada, że uszkodzenie miało miejsce przed wypadkiem. Oczywiście takie twierdzenie może być zasadne, jednak jeśli sprawa dotyczy samochodu bezwypadkowego, to tego typu oświadczenie działa na niekorzyść poszkodowanego i stanowi podstawę do ubiegania się o dopłatę do odszkodowania. W takiej sytuacji może okazać się konieczne powołanie bezstronnego biegłego rzeczoznawcy, który rozstrzygnie, czy dane uszkodzenie faktycznie ma związek z danym zdarzeniem drogowym.

    Zaniżanie odszkodowań o podatek VAT

    Czynnikiem, który stanowi kolejną z podstaw do dopłaty do odszkodowań jest potrącanie podatku VAT. Jeśli poszkodowany jest osobą fizyczną, powinien otrzymać kwotę, która w pełni rekompensującą jego straty, łącznie z podatkiem VAT. W przypadku gdy towarzystwo zredukuje kwotę odszkodowania o podatek, wówczas osoba fizyczna będzie musiała samodzielnie ponieść koszty z tym związane. Zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego z dnia 17 maja 2007 r. (sygn. akt III CZP 150/06), odszkodowanie uwzględniające podatek VAT przysługuje przede wszystkim osobom, które nie odprowadzają podatku VAT tj. nie prowadzą działalności gospodarczej. Wynika to głównie z faktu, że podatek VAT ma wpływ na kształtowanie się ceny np. zakupionych części lub usługi naprawy w warsztacie.

    Uznanie przez towarzystwo szkody całkowitej

    Kolejną podstawą do uzyskania dopłaty do odszkodowania jest niezasadne rozliczenie przez ubezpieczyciela na tyle szerokiego zakresu uszkodzeń, że naprawa pojazdu staje się nieopłacalna. Z takiego też tytułu następuje stwierdzenie tzw. szkody całkowitej. Zaniżanie wartości auta sprzed wypadku, podnoszenie cen części i naprawy, w celu uzyskania szkody całkowitej są działaniem bezprawnym.

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.