Ile tracili na polisolokatach klienci? - KWO
797 971 083
facebook

Ile tracili na polisolokatach klienci?

Skorzystaj z oferty

Polisolokaty to produkty, które chętnie były wybierane przez klientów jako alternatywa lokaty. W Polsce szacuje się, że ponad 5 milionów Polaków zawarło umowę z towarzystwami ubezpieczeniowymi w ramach polisolokat.  

Inwestycja – czy opłacalna? 

Klienci nie decydowali o tym, jak są inwestowane ich środki. Robiło to za nich towarzystwo ubezpieczeniowe. Część pieniędzy ze składki szła na ubezpieczenie, część – inwestycje. Poza brakiem możliwości kontroli nad własnymi środkami – osoby, które zawarły tę długoterminową umowę nie wiedziały, że jej zerwanie grozi utratą środków. Klient, który zawarł umowę na polisolokatę i zerwał ją w pierwszym roku jej obowiązywania – tracił wszystkie zainwestowane pieniądze z powodu tzw. opłaty likwidacyjnej. Z każdym rokiem ona malała, a jej wysokość mogła się różnić w zależności od ubezpieczyciela. Niezależnie od tych czynników – opłaty były naprawdę wysokie. A potencjalny zysk, która miała przynieść inwestycja, okazał się jedynie mrzonką. 

Czytaj również

Jak zamknąć polisolokatę?

Masz polisolokatę i boisz się ją zamknąć? Wiemy, że część z Was chciałoby rozwiązać umowę, ale obawia się konsekwencji i utraty pieniędzy! Zaufaj nam – przeprowadzimy Cię przez cały proces zamknięcia polisolokaty. Chciałbyś zamknąć swoją polisolokatę i – najważniejsze -odzyskać zwrot opłaty likwidacyjnej?  Jak przebiega rezygnacja?  Rezygnacja z polisolokaty nie jest skomplikowana i nie wymaga eksperckiej wiedzy. Musisz jedynie złożyć pisemną dyspozycję całkowitego wykupu polisy. Wtedy – na pewno […]

Czytaj więcej

Dlaczego polisolokaty były tak popularne?

Popularność tych produktów ma podłoże ekonomiczne – ludzie chcieli na tych produktach zyskać. Polisolokaty wydawały się być produktem, dzięki któremu w sposób wygodny można było jednocześnie oszczędzać i inwestować. Każdy, kto miał odłożone jakieś środki – chciał je pomnożyć, a te produkty dawały – przynajmniej w teorii – taką możliwość. Umowy dotyczące polisolokat były chętnie zawierane przez klientów, ponieważ […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.