Jak sprawdzić czy sprawca wypadku opłacał OC? - KWO
797 971 083
facebook

Jak sprawdzić czy sprawca wypadku opłacał OC?

Skorzystaj z oferty

Osoby, które zostały poszkodowane w wypadku czy kolizji mogą sprawdzić czy pojazd sprawcy ma ważną polisę ubezpieczenia OC. Taka czynność jest bezpłatna, a zarazem możliwa za pośrednictwem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Baza danych Ośrodka Informacji UFG zawiera informacje o polisach komunikacyjnych OC i AC. Towarzystwa oferujące ten rodzaj ubezpieczeń mają obowiązek przekazywania informacji o nich do bazy Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jeżeli chcesz sprawdzić przez internet, czy właściciel danego pojazdu posiada ważną polisę ubezpieczenia OC, skorzystaj z systemu informatycznego UFG. Potrzebny będzie numer rejestracyjny lub numer VIN pojazdu oraz data zdarzenia.

W informacji zwrotnej otrzymasz:

1.informacje z Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o:

  • numerze polisy OC,
  • marce pojazdu,
  • nazwie towarzystwa ubezpieczeniowego, które wystawiło tę polisę,
  • danych adresowych firmy ubezpieczeniowej

Lub

2. informację o braku danych o takiej polisie na dzień kolizji .

Uzyskując odpowiedź o braku pokrycia ubezpieczeniowego wskazanego pojazdu na dzień szkody, Fundusz informuje, że może to być spowodowane jedną z poniższych przyczyn:

  • rzeczywisty brak ochrony ubezpieczeniowej wskazanego pojazdu, wynikający z tego, że jego właściciel nie wykupił lub nie przedłużył ważności polisy OC. W takiej sytuacji odszkodowanie za spowodowany przez ten pojazd wypadek – w zakresie odpowiedzialności cywilnej – wypłaca Fundusz.
  • nie nadesłanie przez firmę ubezpieczeniową informacji o polisie. Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają 14 dni od daty sprzedaży ubezpieczenia, na przesłanie informacji o nim – do bazy danych Ośrodka Informacji UFG, dlatego po raz drugi należy sprawdzić OC sprawcy po pewnym czasie.

Jest to najszybszy sposób uzyskania powyższych informacji.

Można też zwrócić się do Funduszu za pośrednictwem poczty mailowej. Odpowiedź można również odebrać osobiście, w siedzibie UFG.

Czytaj również

DOPŁATA DO SZKODY OC – ODZYSKALIŚMY 5100ZŁ!

Z wielką satysfakcją informujemy, iż za nami kolejna DOPŁATA DO SZKODY OC. W ciągu kilku dni odzyskaliśmy pieniądze dla naszego klienta! Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen Passat rocznik 2013 który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC Klient uzyskał decyzje z towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłacie odszkodowania w wysokości 4293,32zł. Nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE […]

Czytaj więcej

ODZYSKALIŚMY 4700 ZŁ DLA NASZEGO KLIENTA

Kolejna dopłata do odszkodowania OC! Z wielką satysfakcją dzielimy się z Wami kolejną sprawą zakończoną powodzeniem. Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen PASSAT rocznik 2010r. Który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC. Klient uzyskał decyzje z TU o wypłacie odszkodowania w wysokości 7753,11 zł. Natomiast nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE przeanalizował sprawę, po czym […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.