Kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania? - KWO
797 971 083
facebook

Kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania?

Skorzystaj z oferty

Opłacając obowiązkowe ubezpieczenie OC każdy kierowca uważa, że w momencie wystąpienia kolizji drogowej ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić odszkodowanie. Zdarza się jednak tak, że zakład ubezpieczeń odmawia wypłaty należnego odszkodowania, dlaczego?

 

Przyczyny odmowy wypłaty odszkodowania towarzystwo ubezpieczeniowe umieściło w umowie ubezpieczeniowej, dlatego warto przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z jej warunkami.

Zazwyczaj, główną przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania jest niedopełnienie przez ubezpieczonego zobowiązań wobec zakładu ubezpieczeń. Do takich sytuacji należy nieopłacenie składki, zwłoka z zapłatą składki czy podanie fałszywych informacji lub zatajenie innych.

Kiedy odszkodowanie nie zostanie wypłacone?

  • Gdy szkoda nie wystąpiła
  • Szkoda została wyrządzona umyślnie przez ubezpieczonego
  • Gdy poszkodowany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym
  • Gdy sprawca zbiegł z miejsca wypadku
  • Gdy ubezpieczony nie wykazał szkody w sposób przewidziany w umowie

Warto pamiętać, że odmowa wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku drogowego wcale nie uniemożliwia dochodzenia tego świadczenia. Od większości decyzji warto się odwołać, oczywiście, gdy istnieje taka konieczność można sprawę skierować do sądu.

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić. Czym jest szkoda komunikacyjna? Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.