Odkup szkody – łatwy sposób na pozbycie się problemu z ubezpieczycielem ? - KWO
797 971 083
facebook

Odkup szkody – łatwy sposób na pozbycie się problemu z ubezpieczycielem ?

Skorzystaj z oferty

 

Odkupowanie szkód receptą na zaniżone odszkodowanie

Notoryczny proces zaniżania odszkodowań przez towarzystwa ubezpieczeniowe doprowadziło do prawdziwego wysypu na rynku kancelarii odszkodowawczych. Główną działalnością tych firm jest odzyskiwanie dopłat do odszkodowań, które ubezpieczyciel zaniżył. Środowisko ubezpieczycieli zaobserwowało, że pojawił się tzw. „rynek wtórny” szkód komunikacyjnych. Jeżeli ubezpieczyciel wypłacając odszkodowanie zaniżył należność, a klient sam nie widzi szans na odzyskanie niedopłaty, to ma możliwość sprzedania swojej szkody za gotówkę.

Czy takie rozwiązanie to łatwy sposób na pozbycie się problemu z ubezpieczycielem?

Agenci zajmujący się dochodzeniem odszkodowań dla swoich klientów nie ograniczają swojej działalności tylko do reprezentowania swoich klientów w sporze z firmą ubezpieczeniową. Mają również możliwość odkupu szkody OC za gotówkę. W momencie sprzedaży swojej szkody komunikacyjnej klient kończy swój udział w sprawie.

Po odkupieniu szkody komunikacyjnej OC od klienta kancelaria odszkodowawcza sama indywidualnie dochodzi dalszych roszczeń już bez udziału klienta. Odkupywanie szkód to tylko jedna z możliwości działania takiej firmy. Warto pamiętać, że nie wszystkie szkody można odkupić. Prawo zabrania sprzedaży praw do dochodzenia zadośćuczynienia za szkody osobowe. Natomiast szkoda komunikacyjna z OC, która miała miejsce w przeciągu ostatnich trzech lat (okres przedawnienia) jak najbardziej nadaje się do odkupu.

Nie ma prawnych przeciwskazań co do odkupu szkody autocasco, jednak firmy odszkodowawcze zdecydowanie wolą odkup szkód z OC, dlatego, że w takich przypadkach dochodzenia roszczeń nie utrudniają rozmaite wyłączenia odpowiedzialności i inne warunki umowy AC.

Przy określaniu przyczyn takiego zjawiska jak odkup szkód przez pośredników warto się zastanowić czy miałoby to miejsce, gdyby zakłady ubezpieczeń w prawidłowy sposób wypłacały odszkodowania uwzględniając przy tym wskazówki płynące z orzecznictwa Sądu Najwyższego. Zapewne w takiej sytuacji funkcjonowanie podmiotów kupujących wierzytelności poszkodowanych byłoby nieopłacalne.

Zasada jest prosta dopóki towarzystwa będą zaniżały kwoty odszkodowań dopóty wszystkie firmy czy kancelarie odszkodowawcze będą przeżywały swój rozkwit. Z czasem zakłady ubezpieczeń przestaną zaniżać kwoty. Zrobią to jednak tylko wtedy, gdy kwoty wypłat związanych z karami finansowymi i kosztami sądowymi przekroczą potencjalny zysk.

W Internecie pełno jest reklam – „Odkupimy Twoją szkodę OC”, „Zyskaj dopłatę do odszkodowania OC”.

Czy jednak sprzedaż prawa do szkody OC jest prostym rozwiązaniem na kłopoty z ubezpieczycielem i jak wygląda taki proces?

Wszystko wydaje się być proste. Firma, która specjalizuje się w dopłatach do odszkodowań poprosi nas od dokumenty – kosztorys zdarzenia i decyzje o wypłacie odszkodowania. W jakim celu? W celu obliczenia wysokości ewentualnej dopłaty. Później klient poznaje kwotę za jaką firma chce odkupić od niego cesje wierzytelności.

W momencie, gdy już klient zdecyduje się sprzedać szkodę, podpisuje z firmą odszkodowawczą umowę cesji wierzytelności i otrzymuje zapłatę. Od tej pory nie może dochodzić odszkodowania od ubezpieczyciela, ponieważ wszelkie prawa do dalszych roszczeń odsprzedał specjalistom od dopłat.

Jak uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania OC?

Nasz kancelaria umożliwia Ci kilka sposobów kontaktu. Swoje zgłoszenie możesz przesłać do nas mailowo biuro@kancelariawo.pl , za pośrednictwem formularza, który znajdziesz na naszej stronie www.kancelariawo.pl, bądź też dzwoniąc na numer 797 971 083.

Cały proces składa się z 4 kroków:

1

Zgłoś się do nas
i prześlij nam swoje dokumenty
dotyczące szkody

2

Nasza Kancelaria bezpłatnie
zweryfikuje Twoje zgłoszenie
nawet w 48H

3

Po zakończonej weryfikacji
poinformujemy Cię o możliwej
wysokości dopłaty

4

Jeśli zgodzisz się na naszą
propozycję podpisujemy umowę, a pieniądze mogą
pojawić się na Twoim koncie nawet w 48h

 

Odkup szkody OC – korzyści

Odkup szkody to korzystne i proste rozwiązanie dla osób, które otrzymały zaniżone odszkodowanie OC. Dzięki temu rozwiązaniu szybko pozbywasz się problemu z zaniżoną szkodą.

Ponadto, jeżeli zdecydujesz się na odkup szkody OC przez naszą Kancelarię, zapewniamy Ci:

  • Gwarancję satysfakcjonującej dopłaty,
  • Szybką realizacja sprawy – pieniądze na Twoim koncie nawet w 48h od podpisania umowy,
  • Współpracę z doświadczonymi specjalistami w dziedzinie odkupu szkody,
  • Oszczędność czasu oraz pieniędzy, które wydałbyś na pokrycie kosztów procesu
  • Odzyskanie pieniędzy bez wychodzenia z domu. Działamy w 100% zdalnie – nie wymagamy wizyt w naszej siedzibie.

 

Odkup szkody OC – ryzykowny biznes, ale nie dla poszkodowanego

Odkupowanie szkód OC to bardzo ryzykowny sektor biznesu. Firmy odszkodowawcze w momencie, gdy odkupiły prawo do dalszych roszczeń od klienta muszą w jakiś sposób wyegzekwować od zakładów ubezpieczeń. Co za tym idzie muszą udowodnić, że zaniżyły odszkodowanie OC i powinnny dopłacić. Nie zawsze da się odzyskać dopłatę od ubezpieczyciela, a przynajmniej nie w takiej wysokości o którą pierwotnie wnioskowaliśmy. Kolejnym problemem jaki staje na drodze kancelarii odszkodowawczych jest umowa cesji. Trzeba sporządzić taki wzór umowy, który bez problemu zostanie zaakceptowany przez sąd.

Gdyby w momencie likwidacji szkody towarzystwo odpowiednio wyliczało kwoty odszkodowań na rynku nie byłoby sensu istnienia firm odszkodowawczych.

Pomimo zaostrzenia regulacji dotyczących odszkodowań, towarzystwa ubezpieczeniowe nadal zaniżają odszkodowania. Proceder ten nadal trwa i nie wiadomo, czy w przyszłości klient wreszcie doczeka się wypłaty odszkodowania w odpowiedniej wysokości.

Odkup szkody OC – dlaczego warto walczyć o dopłatę?

Większość poszkodowanych po uzyskaniu kosztorysu od Towarzystwa Ubezpieczeniowego ma świadomość, że został on zaniżony. Koszt naprawy auta – zakup części oraz stawki warsztatowe znacznie przewyższają sumę zaproponowaną przez Ubezpieczyciela. Pomimo tego, znaczna ich większość nie podejmuje żadnych kroków mających na celu powiększenie kwoty odszkodowania. Dlaczego kierowcy nie walczą o uczciwą kwotę dopłaty? Prawdopodobnie większość z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieją firmy, których domeną jest odkup szkody OC. Część z nich nie zna także zasad panujących w tego typu firmach. Strach przed długotrwałym procesem i kosztami z nim związanymi skutecznie zniechęca ich. Jednak jest to błąd! Odkup szkody to szybka i prosta forma pozbycia się problemu i zyskania dodatkowej gotówki.

Jeśli nie masz czasu na sądową walkę, nie poddawaj się. Zgłaszając się do nas opłatę do odszkodowania możesz dostać nawet w 48h.

Odkup szkody OC – dopłata do odszkodowania od ręki

Kancelaria KWO to jedna z największych firm działających na terenie Polski, której głównych zadaniem jest odkup szkody. Dzięki naszej pomocy możesz zyskać potrąconą przez Ubezpieczyciela kwotę w przeciągu nawet 2 dni! Wystarczy, że wyślesz do nas swój kosztorys, a nasi eksperci wszystkim się zajmą. Dzięki nam omijasz kosztowną i nierzadko mozolną batalię sądową. Nie musisz wydawać swoich oszczędności na prawników, ani nie ponosisz kosztów wynajęcia orzecznika. Wszystkie te kwestie pozostają na naszej głowie. Ty możesz cieszyć się dodatkową sumą pieniędzy!

 

 

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić. Czym jest szkoda komunikacyjna? Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.