Opłata likwidacyjna – czym jest? - KWO
797 971 083
facebook

Opłata likwidacyjna – czym jest?

Skorzystaj z oferty

Polisolokaty były oferowane zarówno przez towarzystwa ubezpieczeniowe, jak i banki jako zabepieczenie kredytu. Nierzadko umowy dotyczące polisolokat zawierały kilkadziesiąt stron, dlatego łatwo można było przeoczyć zapisy dotyczące, np. opłaty likwidacyjnej. Doradcy też nie starali się rzetelnie przedstawić wszystkich wątpliwych kwestii, bo sprzedaż tych produktów była bardzo opłacalna. A klient – w konsekwencji – nie był świadomy, że w przypadku zerwania umowy przed czasem może stracić nawet wszystkie zainwestowane środki. 

Niedozwolona klauzula – opłata likwidacyjna 

Opłata likwidacyjna to opłata nakładana przez dane towarzystwo ubezpieczeń na klienta, który przed czasem rozwiązał umowę ubezpieczenia na życie i dożycie. Umowy dotyczące polisolokat w swoich zapisach zawierały niedozwolone klauzule dotyczące właśnie wysokich opłat likwidacyjnych na wypadek rezygnacji przez klienta z tego produktu. W wyniku takich zapisów – klient mógł stracić nawet 100 procent zainwestowanych środków. Zerwanie umowy dawało argument towarzystwom, by nie zwracać inwestorowi żadnych pieniędzy. W taki sposób wielu Polaków straciło swe oszczędności. Na szczęście – takie zapisy zostały zakwestionowane wielokrotnie przez sądy. A pobieranie tego typu opłat zostało również zakwestionowane przez Rzecznika Finansowego i UOKiK. To daje możliwość prawną do odzyskania opłaty likwidacyjnej.  

Czytaj również

Jak zamknąć polisolokatę?

Masz polisolokatę i boisz się ją zamknąć? Wiemy, że część z Was chciałoby rozwiązać umowę, ale obawia się konsekwencji i utraty pieniędzy! Zaufaj nam – przeprowadzimy Cię przez cały proces zamknięcia polisolokaty. Chciałbyś zamknąć swoją polisolokatę i – najważniejsze -odzyskać zwrot opłaty likwidacyjnej?  Jak przebiega rezygnacja?  Rezygnacja z polisolokaty nie jest skomplikowana i nie wymaga eksperckiej wiedzy. Musisz jedynie złożyć pisemną dyspozycję całkowitego wykupu polisy. Wtedy – na pewno […]

Czytaj więcej

Ile tracili na polisolokatach klienci?

Polisolokaty to produkty, które chętnie były wybierane przez klientów jako alternatywa lokaty. W Polsce szacuje się, że ponad 5 milionów Polaków zawarło umowę z towarzystwami ubezpieczeniowymi w ramach polisolokat.   Inwestycja – czy opłacalna?  Klienci nie decydowali o tym, jak są inwestowane ich środki. Robiło to za nich towarzystwo ubezpieczeniowe. Część pieniędzy ze składki szła na ubezpieczenie, część […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.