Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu - KWO
797 971 083
facebook

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu

Kolizja w przeciwieństwie do wypadku zazwyczaj nie wymaga interwencji policji. Jeśli żadna ze stron nie ma wątpliwości co do tego, kto w wyniku sytuacji jest winnym, a kto poszkodowanym. Najczęściej do kolizji dochodzi na parkingach, w trakcie mijania na wąskiej drodze, czy w miejscach ciężkich do manewrowania autem. Dlatego uszkodzenia są stosunkowo nieduże, a policja jest zbędna. W takiej sytuacji wystarczy jedynie oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu

Co powinno zawierać oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu i jak je napisać?

Najlepszym rozwiązaniem jest, aby wydrukowane oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu zawsze znajdowało się w aucie. Np. w schowku. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której na szybko szukamy „czegoś do pisania”. Takie oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu jest też dokładniejsze. Mamy pewność, że żadna istotna informacja nie została pominięta, przez co unikamy dodatkowego stresu.  W sytuacji gdy oświadczenie sprawcy o kolizji na parkingu nie ma na stałe w naszym aucie, należy pamiętać o kilku najważniejszych informacjach, których stanowczo nie może zabraknąć. A są to:
1. Dane kierowców obu aut. (Imię, nazwisko, PESEL, adres, seria i numer dowodu osobistego, seria i numer prawa jazdy)

2. Informacje o obu samochodach. (Marka, model, numery rejestracyjne, dane właściciela [które mogą, ale nie muszą być jednakowe z danymi kierowcy])

3. Ubezpieczenie OC (nazwa ubezpieczyciela auta sprawcy, numer i data ważności polisy.)

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu – treść.

Poza danymi osobowymi uczestników,  oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu  powinno zawierać też kilka informacji ogólnych. Bez zważania czy doszło, lub nie doszło, do uszkodzenia wierzchniego któregoś z pojazdów. Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu, powinno zawierać jeszcze:

  1. Miejsce, datę i godzinę zdarzenia, wraz z przebiegiem wydarzeń.
  2. Opis uszkodzeń obu aut.
  3. Opis uszkodzeń wewnątrz aut.
  4. Dane ewentualnych świadków zdarzenia.

Ważnym jest, aby dokument został podpisany, przez obie strony zdarzenia. Co będzie potwierdzać zgodność oby stron, ze spisanym oświadczeniem.

Kierując się powyższymi wskazówkami, mamy pewność, że sporządzone oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu zostało spisane w prawidłowy sposób. Co pozwoli zaoszczędzić dodatkowego stresu, po stłuczce.

Czytaj również

Wypadek zbiorowy definicja

WYPADEK ZBIOROWY. DEFINICJA. PRZYKŁADY W wielu przypadkach wypadek przy pracy może być określany jednoczenie jako wypadek zbiorowy. Definicja podaje, że wypadek zbiorowy przy pracy, jako taki, w wyniku którego poszkodowane są co najmniej dwie osoby. Należy pamiętać, że pracodawca zobowiązany jest do dopełnienia formalności związanych ze zdarzeniem jakim jest wypadek zbiorowy. Definicja wymienia przykłady tego typu incydentów – wypadki górnicze […]

Czytaj więcej

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS Najczęściej występującym urazem jest skręcenie stawu skokowego. Odszkodowanie ZUS należy się wtedy poszkodowanemu, tylko jeżeli uda mu się udowodnić swoje roszczenia. Statystyki mówią, że każdego roku uraz ten przytrafia się 350-360 tysiącom Polaków. Biorąc pod uwagę częstotliwość i plasuje się więc on w ścisłej ortopedycznej czołówce. Czym jest skręcenie […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.