Polisolokata – co to jest? - KWO
797 971 083
facebook

Polisolokata – co to jest?

Wielu Polaków zainwestowało swe środki w tzw. polisolokaty, czyli produkty, dzięki którym mieli nie tylko gromadzić bezpiecznie swe pieniądze, ale i je pomnażać. A czym tak naprawdę są polisolokaty? Czy to rzeczywiście program regularnego oszczędzania, a może pułapka inwestycyjna?  

Czym są polisolokaty 

Polisolokata to potoczna nazwa umowy indywidualnego lub grupowego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Dzięki temu klient miał mieć dwa w jednym: ochronę ubezpieczeniową oraz dobrze ulokowane pieniądze. A w czasie trwania umowy zobowiązywał się do regularnego wpłacania określonej kwoty – miesięcznie, kwartalnie lub rocznie, która potem była przez towarzystwa ubezpieczeniowe inwestowana. Polisolokaty przedstawiane były jako bezpieczne i zyskowne – w rzeczywistości okazały się pułapką inwestycyjną obarczoną wysokim ryzykiem utraty zainwestowanych pieniędzy. Wcześniejsza rezygnacja z zawartej umowy oznaczała utratę całości lub części środków i pobranie przez zakład ubezpieczeń wysokiej opłaty likwidacyjnej.  

Czytaj również

Jak zamknąć polisolokatę?

Masz polisolokatę i boisz się ją zamknąć? Wiemy, że część z Was chciałoby rozwiązać umowę, ale obawia się konsekwencji i utraty pieniędzy! Zaufaj nam – przeprowadzimy Cię przez cały proces zamknięcia polisolokaty. Chciałbyś zamknąć swoją polisolokatę i – najważniejsze -odzyskać zwrot opłaty likwidacyjnej?  Jak przebiega rezygnacja?  Rezygnacja z polisolokaty nie jest skomplikowana i nie wymaga eksperckiej wiedzy. Musisz jedynie złożyć pisemną dyspozycję całkowitego wykupu polisy. Wtedy – na pewno […]

Czytaj więcej

Ile tracili na polisolokatach klienci?

Polisolokaty to produkty, które chętnie były wybierane przez klientów jako alternatywa lokaty. W Polsce szacuje się, że ponad 5 milionów Polaków zawarło umowę z towarzystwami ubezpieczeniowymi w ramach polisolokat.   Inwestycja – czy opłacalna?  Klienci nie decydowali o tym, jak są inwestowane ich środki. Robiło to za nich towarzystwo ubezpieczeniowe. Część pieniędzy ze składki szła na ubezpieczenie, część […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.