Polisolokaty – kto je sprzedawał? - KWO
797 971 083
facebook

Polisolokaty – kto je sprzedawał?

Skorzystaj z oferty

Polisolokaty są produktem obecnym na rynku od kilkunastu lat i jeszcze do niedawna były bardzo popularne. Miliony Polaków zainwestowało swe środki w to rozwiązanie oszczędnościowo-ubezpieczeniowe. Klienci przy sprzedaży często nie byli informowani o tym, że inwestycja w ten produkt jest obarczona sporym ryzykiem. Nie były podawane też kryteria doboru aktywów czy jasno przedstawiane w umowie informacje o opłatach likwidacyjnych.

Miałeś POLISOLOKATĘ zwaną inaczej ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym? Czy wiesz, kto je sprzedawał? Przede wszystkim sprzedażą tych produktów zajmowały się towarzystwa ubezpieczeniowe. Które?

📍Aegon,

📍Axa,

📍Skandia (Vienna),

📍Generali,

📍Europa,

📍Compensa,

📍ING Nationale Nederlanden,

📍Ergo Hestia,

📍Metlife

📍PKO Życie,

📍Open Life,

📍Warta.

Wiadomo, że towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedawały polisoloaty. Ale kto jeszcze miał w swojej ofercie tego typu produkty? Kto sprzedawał umowy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym – polisolokaty? Poza TU robiły to również banki, m.in.:

✅Getin Bank ✅Idea Bank ✅ Deutsche Bank ✅ Raiffeisen Bank (dawniej Polbank EFG)

Oferowane były klientom przy zawieraniu umowy o kredyt. Pośrednik proponował klientowi zawarcie umowy kredytowej wraz z ubezpieczeniem na życie. W praktyce – ten produkt był sprzedawany bardzo często jako obowiązkowe ubezpieczenie przy kredycie. Na rynku pojawiło się wiele podmiotów czerpiących zyski ze sprzedaży polisolokat, bo ich dystrybucja generowała wysokie wynagrodzenie, m.in.dla pośredników.

Czytaj również

Jak zamknąć polisolokatę?

Masz polisolokatę i boisz się ją zamknąć? Wiemy, że część z Was chciałoby rozwiązać umowę, ale obawia się konsekwencji i utraty pieniędzy! Zaufaj nam – przeprowadzimy Cię przez cały proces zamknięcia polisolokaty. Chciałbyś zamknąć swoją polisolokatę i – najważniejsze -odzyskać zwrot opłaty likwidacyjnej?  Jak przebiega rezygnacja?  Rezygnacja z polisolokaty nie jest skomplikowana i nie wymaga eksperckiej wiedzy. Musisz jedynie złożyć pisemną dyspozycję całkowitego wykupu polisy. Wtedy – na pewno […]

Czytaj więcej

Ile tracili na polisolokatach klienci?

Polisolokaty to produkty, które chętnie były wybierane przez klientów jako alternatywa lokaty. W Polsce szacuje się, że ponad 5 milionów Polaków zawarło umowę z towarzystwami ubezpieczeniowymi w ramach polisolokat.   Inwestycja – czy opłacalna?  Klienci nie decydowali o tym, jak są inwestowane ich środki. Robiło to za nich towarzystwo ubezpieczeniowe. Część pieniędzy ze składki szła na ubezpieczenie, część […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.