Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych -kiedy może pomóc? - KWO
797 971 083
facebook

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych -kiedy może pomóc?

Skorzystaj z oferty

Bardzo duży ruch samochodowy na drogach nieuchronnie pociąga za sobą powstawanie szkód z udziałem pojazdów, które są zarejestrowane w różnych państwach. W większości przypadkach zdarza się tak, że pojazdy, które ulegną uszkodzeniu są ubezpieczone w towarzystwach, które mają swoją siedzibę poza Polską. Dokąd powinien udać się poszkodowany by otrzymać odszkodowanie?

Poszkodowany nie powinien obawiać się, że nie zostanie mu wypłacone odszkodowanie. W przypadku zaistnienia szkody „międzynarodowej” pomocą osobom poszkodowanym służy Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

1.Zdarzenia na terenie Polski

W sytuacji, gdy szkoda miała miejsce na terenie Polski należy pamiętać o spisaniu wszystkich danych sprawcy szkody, a najlepiej jest wezwać na miejsce policję. Kolejny etap sprawy to zgłoszenie się do PBUK z prośbą o udzielenie informacji na temat korespondentów zagranicznych towarzystw ubezpieczeń, które zlikwidują szkodę w ich imieniu na terytorium Polski. W praktyce szkodę zgłaszamy do polskiego ubezpieczyciela, który współpracuje z zagranicznym ubezpieczycielem sprawcy szkody i w imieniu tego ubezpieczyciela likwiduje szkodę. Jeżeli zdarzy się tak, że zagraniczne towarzystwo ubezpieczeń nie ma swojego przedstawiciela na terenie Polski, szkodę można zgłosić w dowolnej placówce PZU S.A. lub Warcie S.A. W takim przypadku szkoda zostanie zlikwidowana przez jedno z tych towarzystw.

2.Zdarzenia za granicą

W razie szkody za granicą procedury dochodzenia roszczeń od ubezpieczycieli są uzależnione od tego w jakim państwie doszło do zdarzenia oraz od tego w jakich państwach zarejestrowane były pojazdy uczestników wypadku.

Bardzo ważne jest by poszkodowany pamiętał spisać numer rejestracyjny oraz markę pojazdu sprawcy. Powinno się pamiętać również o danych z ubezpieczenia OC sprawcy. Najlepiej wszystkie informacje spisać niezwłocznie po wypadku. W niektórych przypadkach ustalenie ubezpieczyciela sprawcy po powrocie do kraju jest utrudnione bądź niemożliwe, nawet jeżeli dysponujesz dokładnymi danymi kierowcy i pojazdu sprawcy.

W tym momencie zaczyna działać Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Na stronie PBUK-u znajduje się specjalny formularz za pomocą którego wybierając odpowiedni kraj w którym zarejestrowany był samochód sprawcy oraz wybierając kraj w którym doszło do zdarzenia można określić sposób dochodzenia roszczeń.

Czytaj również

DOPŁATA DO SZKODY OC – ODZYSKALIŚMY 5100ZŁ!

Z wielką satysfakcją informujemy, iż za nami kolejna DOPŁATA DO SZKODY OC. W ciągu kilku dni odzyskaliśmy pieniądze dla naszego klienta! Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen Passat rocznik 2013 który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC Klient uzyskał decyzje z towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłacie odszkodowania w wysokości 4293,32zł. Nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE […]

Czytaj więcej

ODZYSKALIŚMY 4700 ZŁ DLA NASZEGO KLIENTA

Kolejna dopłata do odszkodowania OC! Z wielką satysfakcją dzielimy się z Wami kolejną sprawą zakończoną powodzeniem. Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen PASSAT rocznik 2010r. Który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC. Klient uzyskał decyzje z TU o wypłacie odszkodowania w wysokości 7753,11 zł. Natomiast nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE przeanalizował sprawę, po czym […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.