Sankcje jakie grożą za brak ubezpieczenia OC - KWO
797 971 083
facebook

Sankcje jakie grożą za brak ubezpieczenia OC

Skorzystaj z oferty

Polisa OC to obowiązkowe dla wszystkich kierowców ubezpieczenie komunikacyjne. Stanowi ono bowiem ochronę przed finansowymi skutkami spowodowanego wypadku. Niestety na polskich drogach coraz częściej można spotkać pojazd bez aktualnego OC.

Jakie konsekwencje grożą za brak polisy OC?

Konsekwencje finansowe

Za brak posiadania przy sobie dokumentu, który potwierdzałby opłacenie polisy OC pojazdu otrzymujemy mandat w wysokości 50 zł. Gorzej jest w przypadku, kiedy nasz pojazd nie posiada aktualnej polisy OC, bo kara finansowa jest o wiele bardziej surowa.

Opłaty z tytułu braku ubezpieczenia OC nakłada i egzekwuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Wysokość takiej sankcji zależy od płacy minimalnej, a ponieważ ta wzrasta z roku na rok to i wzrastają kary za brak polisy OC. W 2016 roku minimalne wynagrodzenie w porównaniu do zeszłego roku wzrosło o 100 zł i aktualnie wynosi 1850zł brutto. W związku z tym obowiązujące od stycznia opłaty za jazdę samochodem bez ubezpieczenia OC wzrosły o 6%. Wysokość sankcji finansowych zależy także od rodzaju pojazdu.

Osoba która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia komunikacyjnego OC – zgodnie z warunkami określonymi w Ustawie o Ubezpieczeniach Obowiązkowych- powinna dobrowolnie wnieść należną stawkę opłaty na konto Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeśli nie wpłaci kary dobrowolnie, może być ona ściągana zgodnie z procedurami administracyjnymi – to jest przez Urząd Skarbowy na drodze postępowania egzekucyjnego.

Wirtualny policjant

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny dysponuje doskonałym informatycznym narzędziem, popularnie nazywanym – wirtualnym policjantem, które automatycznie wychwytuje przerwy w opłacaniu polis OC. Nawet w momencie kiedy nie zostaniesz skontrolowany przez policję możesz otrzymać wezwanie do zapłaty kary za brak opłacenia polisy OC bezpośrednio od Funduszu.

Czytaj również

DOPŁATA DO SZKODY OC – ODZYSKALIŚMY 5100ZŁ!

Z wielką satysfakcją informujemy, iż za nami kolejna DOPŁATA DO SZKODY OC. W ciągu kilku dni odzyskaliśmy pieniądze dla naszego klienta! Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen Passat rocznik 2013 który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC Klient uzyskał decyzje z towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłacie odszkodowania w wysokości 4293,32zł. Nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE […]

Czytaj więcej

ODZYSKALIŚMY 4700 ZŁ DLA NASZEGO KLIENTA

Kolejna dopłata do odszkodowania OC! Z wielką satysfakcją dzielimy się z Wami kolejną sprawą zakończoną powodzeniem. Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen PASSAT rocznik 2010r. Który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC. Klient uzyskał decyzje z TU o wypłacie odszkodowania w wysokości 7753,11 zł. Natomiast nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE przeanalizował sprawę, po czym […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.