Skręcenie stawu skokowego - odszkodowanie ZUS - KWO
797 971 083
facebook

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS

Najczęściej występującym urazem jest skręcenie stawu skokowego. Odszkodowanie ZUS należy się wtedy poszkodowanemu, tylko jeżeli uda mu się udowodnić swoje roszczenia. Statystyki mówią, że każdego roku uraz ten przytrafia się 350-360 tysiącom Polaków. Biorąc pod uwagę częstotliwość i plasuje się więc on w ścisłej ortopedycznej czołówce. Czym jest skręcenie stawu skokowego? Odszkodowanie ZUS – co należy zrobić, by otrzymać gwarancję wypłaty? Przeczytaj, by się dowiedzieć!

Skręcenie stawu skokowego – Uraz, który w przyszłości może dać o sobie znać

O skręcenie stawu skokowego naprawdę nie jest ciężko. Wystarczy bieg, jeden skok, a nawet krok po nierównej powierzchni, by pojawił się uraz. Pierwszymi objawami, gdy pojawi się skręcenie stanu skokowego jest ból i obrzęk okolicach stawu. Może pojawić się także stan zapalny.

Skręcenie stawu skokowego kategoryzuje się w 3 stopniach:

•             I stopień to skręcenie stawu skokowego charakteryzujące  się łagodnym obrzękiem i bólem, ograniczoną ruchomością stawów

•             II stopień to skręcenie stawu skokowego charakteryzuje się brakiem stabilizacji. Występuje znaczny ból, wyraźny obrzęk i ograniczenie ruchomości.

•             III stopień to skręcenie stawu skokowego, w którym występuje całkowite zerwanie więzadeł torebki stawowej. A także poważny obrzęk i ból

Skręcenie stawu skokowego – Odszkodowanie ZUS

Tak jak wspominaliśmy, najczęstszym urazem jest potocznie skręcenie kostki czyli skręcenie stawu skokowego. Odszkodowanie ZUS można otrzymać, jednak by do tego doszło, pokrzywdzony musi uzasadnić swoje roszczenia, gdyż ubieganie się o zadośćuczynienie wymaga odpowiednich działań prawnych i finansowych. Gdy wystąpiło skręcenie stawu skokowego, odszkodowanie ZUS można otrzymać jedynie, gdy do wypadku doszło w pracy. Należy zgłosić taką sprawę do pracodawcy, Ten powinien ustalić okoliczności całego zdarzenia, a później przekazuje do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informacje takie jak:

•             Sprawozdanie powypadkowe i kartę wypadku

•             Zaświadczenia o stanie zdrowia poszkodowanego

•             Wniosek o odszkodowanie

W każdym innym przypadku, (na przykład na drodze), odszkodowanie można uzyskać z polisy OC sprawcy naruszenia. Następnie poszkodowany musi skontaktować się z firmą ubezpieczeniową sprawcy i dostarczyć dokumentację medyczną.

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić. Czym jest szkoda komunikacyjna? Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.