Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu - KWO
797 971 083
facebook

Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu

Skorzystaj z oferty

Kiedy spowodujemy wypadek pod wpływem alkoholu to właśnie MY z własnej kieszeni będziemy musieli wypłacić odszkodowanie poszkodowanemu.

Bardzo poważne konsekwencje czekają na sprawcę, który pod wpływem alkoholu spowoduje wypadek.

Za prowadzenie pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka sprawca podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Oprócz tego wobec sprawcy zostaje orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu to według Kodeksu karnego przestępstwo

Zgodnie z art. 178 Kodeksu karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości popełniła przestępstwo polegające na, nawet nieumyślnym, spowodowaniu wypadku wskutek naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym podlega karze pozbawienia wolności od 9 miesięcy do 12 lat. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju lub wszelkich pojazdów mechanicznych.

Jeżeli kierowca prowadzący samochód pod wpływem alkoholu okaże się sprawcą wypadku to nie tylko czekają go sankcje karne. W takim przypadku o wiele dotkliwsze okażą się konsekwencje finansowe. W takim przypadku Towarzystwo Ubezpieczeniowe jak najbardziej wypłaci odszkodowanie osobie poszkodowanej, ale także wystąpi do sprawcy zdarzenia o zwrot wypłaconego odszkodowania. Takie działanie towarzystwa nazywamy regresem ubezpieczeniowym.

Horrendalne wydatki nietrzeźwego sprawcy zdarzenia

Niestety wydatki te są niemałe, przeciętnie sięgają 10 tysięcy złotych, ale zdarzają również roszczenia regresowe na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Takie wysokie odszkodowania zasadzane są wtedy, gdy w wypadku został zabity albo ranny człowiek, dlatego, że rodzi to obowiązek wypłaty zadośćuczynienia za śmierć człowieka albo za cierpienie powstałe na skutek wypadku, a także dodatkowym wydatkiem może być dożywotnia renta, jeśli poszkodowany stracił zdolność do pracy.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe skutecznie egzekwują zwrot odszkodowań, a w stosunku do kierowców, którzy spowodowali wypadek w stanie nietrzeźwym, ubezpieczyciele mają do dyspozycji taki sam szereg narzędzi, jak w przypadku windykacji innych należności. Jeżeli kierowcy nie stać na zwrot wypłaconego odszkodowania, musi się liczyć z postępowaniem sądowym i egzekucją komorniczą.

Sprawca wypadku za skutki zdarzenia w rzeczywistości odpowiada w całości z własnej kieszeni, a często dochodzą do tego jeszcze odsetki i koszty postępowania sądowego oraz egzekucji komorniczej. W praktyce może się okazać, że nietrzeźwy sprawca będzie spłacał taki dług do końca życia.

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić. Czym jest szkoda komunikacyjna? Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.