Sprzedaż szkody – wszystko co powinieneś wiedzieć  - KWO
797 971 083
facebook

Sprzedaż szkody – wszystko co powinieneś wiedzieć 

Sprzedaż szkody – wszystko co powinieneś wiedzieć

 

Ubezpieczyciel wypłacił Ci odszkodowanie, które nie wystarczyło na pokrycie kosztów naprawy auta? Jesteś zmuszony pokryć koszty powstałej szkody z własnej kieszeni? A może próbowałeś odwołać się od decyzji Ubezpieczyciela jednak Twoja reklamacja została odrzucona?

Z tym problemem mierzy się większość kierowców, których pojazdy uległy szkodzie. Towarzystwa Ubezpieczeniowe stosują coraz to nowe sposoby aby obniżyć sumę wypłaconego odszkodowania.

Do najczęstszych praktyk TU należy:

 • Potrącanie amortyzacji części
 • Uśrednianie stawek robocizny
 • Pomniejszanie odszkodowania o podatek VAT
 • Stosowanie zamienników

Pamiętaj jednak, że nie jesteś z tym problemem sam! Masz prawo sprzedać swoją szkodę.

Czym jest sprzedaż szkody?

Sprzedaż szkody to bardzo proste i korzystne dla poszkodowanego rozwiązanie. Wiąże się ono z podpisaniem przez Poszkodowanego i Kancelarię cesji wierzytelności. Mianem cesji wierzytelności określana jest umowa, która przenosi prawo własności do szkody z jej ówczesnego właściciela na Kancelarię. W momencie jej podpisania Kancelaria nabywa prawa do ubiegania się o dopłatę do odszkodowania z tytułu szkody OC.

Sprzedaż szkody to ekspresowe rozwiązanie, korzystne dla osób, które nie chcą tracić czasu na negocjacje z TU, bądź też proces sądowy. Weryfikacja sprawy jest w pełni darmowa, a pieniądze na Twoim koncie mogą pojawić się nawet w 48h od podpisania cesji.

 

Sprzedaż szkody – kto może skorzystać z takiego rozwiązania?

 

Przedmiotem sprzedaży mogą być jedynie szkody majątkowe – np. uszkodzone w wyniku kolizji auto. Ze sprzedaży szkody tego typu skorzystać może każdy osoba, której pojazd uległ szkodzie, a która uważa, że TU wypłaciło jej zbyt niską kwotę odszkodowania OC. Ponadto ważne jest także to ile czasu minęło od momentu powstania szkody. Okres przedawnienia możliwość ubiegania się o dopłatę do odszkodowania wynosi 3 lata od dnia kolizji.

 

Sprzedaż szkody OC – jak wygląda?

Nasz kancelaria umożliwia uzyskanie dopłaty do odszkodowania za pomocą odkupu roszczeń.  Jest to niezwykle prosty sposób, który wymaga od Ciebie jedynie przesłania kosztorysu.

 1. Wypełniasz formularz
  lub zgłaszasz się do nas
  telefonicznie
 2. Przesyłasz kosztorys do
  bezpłatnej analizy
 3. W ciągu 24h oddzwaniamy
  do Ciebie z propozycją
  dopłaty
 4. Odkupujemy szkodę
  i wypłacamy gotówkę

 

Jakie szkody nie podlegają sprzedaży?

 

Istnieją także takie szkody, których sprzedaż może okazać się niemożliwa. Z trudnością w sprzedaży szkody spotkasz się gdy:

 • Podpisałeś ugodę z TU  -zawarcie ugody z Ubezpieczycielem wyklucza możliwość dalszego ubiegania się od dopłatę do odszkodowania. Podpisanie takiego dokumentu jest równoznaczne ze zgodą na zaproponowaną przez Ubezpieczyciela kwotę dopłaty. Warto przemyśleć taki krok, bądź też udać się po poradę do specjalisty. Po odwołaniu TU często nieznacznie podwyższają kwotę dopłaty (jednak wciąż nie jest to suma adekwatna do powstałej szkody).  Podpisując ugodę poszkodowany pozbawia się możliwości walki o uczciwą wycenę oraz sprzedaż szkody.
 • Rozliczyłeś szkodę gotówkowo – TU mogą zaproponować dwa sposoby likwidacji powstałej szkody.  Jednym z ich jest właśnie wypłata gotówki za szkodę na pojeździe. Wybierając tę opcję nie masz możliwości późniejszej sprzedaży szkody.
 • Szkoda na pojeździe powstała później niż 3 lata wstecz.

 

Sprzedaż szkody – dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

 

Sprzedaż szkody to łatwy i szybki sposób na pozbycie się problemu. Towarzystwa ubezpieczeniowe zwykle zaniżają kwotę odszkodowania. Każdy klient ma możliwość ubiegania się o należne mu pieniądze w sądzie, jednak procesy sądowe są kosztowne i nierzadko ciągną się latami.

Nasza kancelaria specjalizuję się w odkupie do szkód komunikacyjnych. Dodatkowo gwarantujemy szybką i korzystną dopłatę, która pojawia się na koncie klienta w zaledwie kilka dni od podpisania umowy. Wszystkie zgłoszenia analizujemy bezpłatnie! Ponadto cały  proces dopłaty do odszkodowania OC odbywa się w pełni zdalnie – nie wymagamy od Ciebie osobistych wizyt w naszej siedzibie.  Nasza kancelaria pozwala Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, które wydałbyś na proces sądowy.

Od lat z powodzeniem działamy w branży dopłat do odszkodowań. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy posiadają szeroką wiedzę w tej dziedzinie. Jesteśmy wiarygodnym i skutecznym partnerem! Czego dowodem są tysiące zadowolonych klientów!

Jeżeli i Ty myślisz, że ubezpieczyciel zaniżył Twoje odszkodowanie, nie zwlekaj zgłoś się do nas jeszcze dziś. Na uzyskanie dopłaty do odszkodowania OC masz jedynie 3 lata od momentu zaistnienia szkody. Nasi eksperci czekają  na Twoje zgłoszenie!

 

Sprzedaż szkody OC – korzyścize współpracy z nami

 

 

Sprzedaż szkody to korzystne i proste rozwiązanie dla osób, które otrzymały zaniżone odszkodowanie OC. Dzięki temu rozwiązaniu szybko pozbywasz się problemu z zaniżoną szkodą.

Ponadto, jeżeli zdecydujesz się na sprzedaż szkody OC naszej Kancelarii, zapewnimy Ci:

 • Gwarancję satysfakcjonującej dopłaty,
 • Szybką realizacja sprawy  - pieniądze na Twoim koncie nawet w 48h od podpisania umowy,
 • Współpracę z doświadczonymi specjalistami w dziedzinie odkupu szkody,
 • Oszczędność czasu oraz pieniędzy, które wydałbyś na pokrycie kosztów procesu
 • Odzyskanie pieniędzy bez wychodzenia z domu. Działamy w 100% zdalnie – nie wymagamy wizyt w naszej siedzibie.

 

 

Sprzedaż szkody – przykładowe wygrane sprawy

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

  Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

  Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.