Sprzedaż szkody - KWO
797 971 083
facebook

Sprzedaż szkody

Skorzystaj z oferty

Sprzedaż szkody – na czym polega odkup szkody OC przez firmę odszkodowawczą?

 

Popularną praktyką wśród ubezpieczycieli jest zaniżanie wysokości odszkodowań, które przysługują poszkodowanym po zdarzeniach komunikacyjnych. W związku z tym –klienci często szukają rozwiązań tego problemu. Czasami decydują się działać samodzielnie przeciwko towarzystwu, ale to obliguje do zaangażowania dodatkowych środków i to nie tylko finansowych. Wymaga również od poszkodowanego zaangażowania i cierpliwości. Dlatego receptą na ominięcie tych przeszkód jest sprzedaż szkody OC firmie odszkodowawczej, zajmującej się odkupem szkód.

 

Odkup szkody – na czym polega?

 

Najkorzystniejszą formą rozwiązania problemu z zaniżonym odszkodowaniem dla poszkodowanego jest sprzedaż szkody. Odkupem szkód komunikacyjnych zajmują się firmy odszkodowawcze, specjalizujące się w prawie odszkodowawczym. Odkup szkody OC nie jest procesem skomplikowanym i przebiega bardzo sprawnie, a klient może otrzymać pieniądze już po kilkudziesięciu godzinach od podpisania umowy z kancelarią odszkodowawczą. Sprzedaż szkody polega na podpisaniu cesji wierzytelności, w ramach której – poszkodowany przenosi prawo do roszczenia firmie odszkodowawczej. Na mocy tej umowy – kancelaria dokonuje odkupu szkody, a poszkodowany – w ekspresowym tempie otrzymuje pieniądze bez wizyty w sądzie. Od tej pory – klienta nie interesuje to, co dzieje się w sprawie szkody komunikacyjnej. Wszystkim zajmuje się firma odszkodowawcza. To ona ma prawo do dochodzenia roszczenia i walki o pieniądze od ubezpieczyciela. O odkup szkody może starać się osoba, która w ciągu ostatnich trzech lat była poszkodowana w zdarzeniu komunikacyjnym. Sprawa klienta musi spełnić jeszcze kilka warunków, natomiast cała dokumentacja dotycząca szkody jest weryfikowana przez kancelarię bezpłatnie. Co ważne – sprzedaży szkody można dokonać jedynie raz, a ponowne jej zbycie traktowane jest jak przestępstwo.

Sprzedaż szkody OC – jak przebiega cały proces?

 

Sprzedaż szkody OC nie jest żmudnym procesem zależnym od ubezpieczyciela. Tutaj to firma odszkodowawcza, analizując kosztorys z towarzystwa ubezpieczeniowego, ocenia wysokość możliwej dopłaty do odszkodowania. Poszkodowany w ekspresowym tempie może sprzedać szkodę i otrzymać za nią należne pieniądze. Cała procedura sprzedaży szkody OC trwa zaledwie kilka dni. Firma odszkodowawcza najpierw musi przeanalizować sprawę, czyli kosztorys od ubezpieczyciela, a czasem również dodatkowo dokumentację zdjęciową. Oczywiście – weryfikacja sprawy jest bezpłatna i klient nie ponosi żadnych opłat za jej analizę. Na tej podstawie rzeczoznawca z kancelarii szacuje kwotę, za jaką firma może dokonać odkupu szkody. To poszkodowany w tym momencie decyduje, czy chce sprzedać szkodę i przyjąć zaproponowaną sumę. Jeśli klient jest pewien i odpowiadają mu przedstawione warunki – decyduje się w takim wypadku na sprzedaż szkody OC. Wtedy – podpisuje umowę cesji, która przesyłana jest elektronicznie lub pod adres wskazany przez klienta. Akceptacja warunków odkupu przez klienta i podpisanie umowy jest równoznaczne z przekazaniem praw do roszczenia na rzecz kancelarii odszkodowawczej. Po podpisaniu cesji w ciągu zaledwie 48H poszkodowany otrzymuje wynagrodzenie za sprzedaż szkody OC. Ta procedura sprawia, że klient może szybko pozbyć się problemu i to bez żadnego ryzyka. Nie musi czekać na żmudną batalię w sądzie z ubezpieczycielem, tylko natychmiast otrzymuje pieniądze na konto.

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić. Czym jest szkoda komunikacyjna? Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.