Szkoda Komunikacyjna - KWO
797 971 083
facebook

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA

Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić.

Czym jest szkoda komunikacyjna?

Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest podstawową różnicą pomiędzy wypadkiem drogowym, a szkodą komunikacyjną.

Szkoda komunikacyjna. Komu i jak ją zgłosić?

Szkoda komunikacyjna może być zgłoszona na różne sposoby, wszystko zależy od tego, czy dochodzimy ubezpieczenia z OC sprawcy, czy własnego AC.

Jeżeli szkoda komunikacyjna zgłaszana jest  z OC winnego, powinno się zgłosić sprawę  do spółki ubezpieczeniowej odpowiedzialnego za zdarzenie. Z kolei gdy szkodę zgłaszamy z AC, powinniśmy poinformować naszego ubezpieczyciela w jak najszybszym czasie.

W jakim czasie szkoda komunikacyjna AC powinna zostać zgłoszona?

Szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona w jak najszybszym czasie. Wszystko zależy jednak od indywidualnych zapisków w OWU tzn. Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zalecamy by zwracać uwagę na te informacje, ponieważ u niektórych ubezpieczycieli, szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona w 24h. Pamiętajcie o tym, ponieważ przekroczenie terminu może wiązać się z uszczupleniem, lub odmową wypłaty należnego odszkodowania.

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Wypadek zbiorowy definicja

WYPADEK ZBIOROWY. DEFINICJA. PRZYKŁADY W wielu przypadkach wypadek przy pracy może być określany jednoczenie jako wypadek zbiorowy. Definicja podaje, że wypadek zbiorowy przy pracy, jako taki, w wyniku którego poszkodowane są co najmniej dwie osoby. Należy pamiętać, że pracodawca zobowiązany jest do dopełnienia formalności związanych ze zdarzeniem jakim jest wypadek zbiorowy. Definicja wymienia przykłady tego typu incydentów – wypadki górnicze […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.