Ubezpieczenie pojazdów specjalnych - KWO
797 971 083
facebook

Ubezpieczenie pojazdów specjalnych

Skorzystaj z oferty

Posiadacze nietypowych pojazdów stają przed nie lada wyzwaniem, a mianowicie jakie ubezpieczenie oprócz tego obowiązkowego wybrać, by objąć odpowiednią ochroną swój pojazd. Ofert na rynku jest tysiące, tylko w jaki sposób wybrać tą odpowiednią?

Niewątpliwie jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze ubezpieczenia jest wysokość składki. Szczególnie jeżeli chodzi o młodych kierowców to składka jest wyższa. Są jednak skuteczne sposoby, by na to zaradzić.

Niezależnie od rodzaju pojazdu, wszystko co porusza się po ogólnodostępnych drogach podlega rejestracji jak i obowiązkowemu ubezpieczeniu OC.

Ubezpieczenie dla młodych pojazdów

Jedną z najważniejszych kwestii oprócz uprawnień do kierowania danym pojazdem jest jego ubezpieczenie. Młodzi kierowcy, którzy najczęściej są użytkownikami quadów czy skuterów, stanowią tę grupę użytkowników dróg, którzy muszą liczyć się z wysokimi składkami ubezpieczeniowymi.

Dzieje się tak z kilku powodów, jednak głównym z nich jest niewielkie doświadczenie w kierowaniu pojazdami mechanicznymi. Ubezpieczyciel przy szacowaniu wysokości składki chce zabezpieczyć się przed ewentualnymi zdarzeniami jakie mogą wystąpić z powodu małego doświadczenia kierowcy.

Istnieje jednak możliwość znacznego ograniczenia wysokości składki. Dzieje się tak w przypadku, jeżeli pojazd będzie posiadał odpowiednią ochronę minimalizującą wystąpienie zdarzeń objętych ubezpieczeniem, takich jak kradzież czy pożar.

W przypadku quadów główny wpływ będzie miał między innymi sposób garażowania, zastosowane zabezpieczenia czy sposób eksploatacji pojazdu.

Ciekawym sposobem na obniżenie kosztów polisy, o którym mało, który kierowca się orientuje jest zamontowanie w pojeździe nowoczesnych urządzeń telematycznych monitorujących jazdę.

Powinniśmy pamiętać, że bezpieczna jazda, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i unikanie gwałtownych manewrów może przyczynić się do obniżenia kosztów ubezpieczenia. Pamiętajmy także o prostej zasadzie: im bardziej sami zadbamy o bezpieczeństwo pojazdu, tym mniej zapłacimy za polisę ubezpieczeniową.

Czytaj również

DOPŁATA DO SZKODY OC – ODZYSKALIŚMY 5100ZŁ!

Z wielką satysfakcją informujemy, iż za nami kolejna DOPŁATA DO SZKODY OC. W ciągu kilku dni odzyskaliśmy pieniądze dla naszego klienta! Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen Passat rocznik 2013 który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC Klient uzyskał decyzje z towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłacie odszkodowania w wysokości 4293,32zł. Nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE […]

Czytaj więcej

ODZYSKALIŚMY 4700 ZŁ DLA NASZEGO KLIENTA

Kolejna dopłata do odszkodowania OC! Z wielką satysfakcją dzielimy się z Wami kolejną sprawą zakończoną powodzeniem. Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen PASSAT rocznik 2010r. Który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC. Klient uzyskał decyzje z TU o wypłacie odszkodowania w wysokości 7753,11 zł. Natomiast nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE przeanalizował sprawę, po czym […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.