Ubezpieczenie pojazdów specjalnych - KWO
797 971 083
facebook

Ubezpieczenie pojazdów specjalnych

Skorzystaj z oferty

Posiadacze nietypowych pojazdów stają przed nie lada wyzwaniem, a mianowicie jakie ubezpieczenie oprócz tego obowiązkowego wybrać, by objąć odpowiednią ochroną swój pojazd. Ofert na rynku jest tysiące, tylko w jaki sposób wybrać tą odpowiednią?

Niewątpliwie jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze ubezpieczenia jest wysokość składki. Szczególnie jeżeli chodzi o młodych kierowców to składka jest wyższa. Są jednak skuteczne sposoby, by na to zaradzić.

Niezależnie od rodzaju pojazdu, wszystko co porusza się po ogólnodostępnych drogach podlega rejestracji jak i obowiązkowemu ubezpieczeniu OC.

Ubezpieczenie dla młodych pojazdów

Jedną z najważniejszych kwestii oprócz uprawnień do kierowania danym pojazdem jest jego ubezpieczenie. Młodzi kierowcy, którzy najczęściej są użytkownikami quadów czy skuterów, stanowią tę grupę użytkowników dróg, którzy muszą liczyć się z wysokimi składkami ubezpieczeniowymi.

Dzieje się tak z kilku powodów, jednak głównym z nich jest niewielkie doświadczenie w kierowaniu pojazdami mechanicznymi. Ubezpieczyciel przy szacowaniu wysokości składki chce zabezpieczyć się przed ewentualnymi zdarzeniami jakie mogą wystąpić z powodu małego doświadczenia kierowcy.

Istnieje jednak możliwość znacznego ograniczenia wysokości składki. Dzieje się tak w przypadku, jeżeli pojazd będzie posiadał odpowiednią ochronę minimalizującą wystąpienie zdarzeń objętych ubezpieczeniem, takich jak kradzież czy pożar.

W przypadku quadów główny wpływ będzie miał między innymi sposób garażowania, zastosowane zabezpieczenia czy sposób eksploatacji pojazdu.

Ciekawym sposobem na obniżenie kosztów polisy, o którym mało, który kierowca się orientuje jest zamontowanie w pojeździe nowoczesnych urządzeń telematycznych monitorujących jazdę.

Powinniśmy pamiętać, że bezpieczna jazda, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i unikanie gwałtownych manewrów może przyczynić się do obniżenia kosztów ubezpieczenia. Pamiętajmy także o prostej zasadzie: im bardziej sami zadbamy o bezpieczeństwo pojazdu, tym mniej zapłacimy za polisę ubezpieczeniową.

Czytaj również

Wypadek zbiorowy definicja

WYPADEK ZBIOROWY. DEFINICJA. PRZYKŁADY W wielu przypadkach wypadek przy pracy może być określany jednoczenie jako wypadek zbiorowy. Definicja podaje, że wypadek zbiorowy przy pracy, jako taki, w wyniku którego poszkodowane są co najmniej dwie osoby. Należy pamiętać, że pracodawca zobowiązany jest do dopełnienia formalności związanych ze zdarzeniem jakim jest wypadek zbiorowy. Definicja wymienia przykłady tego typu incydentów – wypadki górnicze […]

Czytaj więcej

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS Najczęściej występującym urazem jest skręcenie stawu skokowego. Odszkodowanie ZUS należy się wtedy poszkodowanemu, tylko jeżeli uda mu się udowodnić swoje roszczenia. Statystyki mówią, że każdego roku uraz ten przytrafia się 350-360 tysiącom Polaków. Biorąc pod uwagę częstotliwość i plasuje się więc on w ścisłej ortopedycznej czołówce. Czym jest skręcenie […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.