Ubezpieczeniowe absurdy - KWO
797 971 083
facebook

Ubezpieczeniowe absurdy

Skorzystaj z oferty

„Ubezpieczyciel to nie człowiek” to hasło często można usłyszeć od kierowców. Według polskich kierowców ubezpieczyciele „kochają” komplikować życie poprzez „druczki”, „gwiazdki”, stosują niejasne zasady, a w razie szkody mnożą kłopoty.

Pod koniec 2015 roku przeprowadzono badania w których zapytano polskich kierowców, co irytuje ich w działalności firm ubezpieczeniowych.

Kierowcy narzekają m.in. na takie ubezpieczeniowe absurdy, jak:

– utrata zniżek z autocasco przy małej szkodzie,

– utrata zniżek, gdy mała szkoda przydarzyła się po wielu latach bezwypadkowej jazdy,

– utrata zniżek autocasco, gdy właściciel pojazdu nie przyczynił się do szkody,

– zbyt obszerna dokumentacja przy zgłaszaniu szkody,

– zbyt duża liczba wyłączeń ograniczających wypłatę odszkodowania,

– zbyt długi czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania

– lepsze traktowanie nowych klientów, niż dotychczasowych.

Badanie zrealizował: Instytut Badawczy IPSOS

Czytaj również

Wypadek zbiorowy definicja

WYPADEK ZBIOROWY. DEFINICJA. PRZYKŁADY W wielu przypadkach wypadek przy pracy może być określany jednoczenie jako wypadek zbiorowy. Definicja podaje, że wypadek zbiorowy przy pracy, jako taki, w wyniku którego poszkodowane są co najmniej dwie osoby. Należy pamiętać, że pracodawca zobowiązany jest do dopełnienia formalności związanych ze zdarzeniem jakim jest wypadek zbiorowy. Definicja wymienia przykłady tego typu incydentów – wypadki górnicze […]

Czytaj więcej

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS Najczęściej występującym urazem jest skręcenie stawu skokowego. Odszkodowanie ZUS należy się wtedy poszkodowanemu, tylko jeżeli uda mu się udowodnić swoje roszczenia. Statystyki mówią, że każdego roku uraz ten przytrafia się 350-360 tysiącom Polaków. Biorąc pod uwagę częstotliwość i plasuje się więc on w ścisłej ortopedycznej czołówce. Czym jest skręcenie […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.