Ubezpieczyciel „wrobił Cię”w polisolokatę? Zrobił to bezprawnie! - KWO
797 971 083
facebook

Ubezpieczyciel „wrobił Cię”w polisolokatę? Zrobił to bezprawnie!

Skorzystaj z oferty

Kolejne sądy nie mają wątpliwości przy wydawaniu wyroków w sprawie tzw. polisolokat. Nasza kancelaria przypomina, że procesy sądowe trwają długo i wymagają wyspecjalizowanej wiedzy prawniczej. Dlatego też oferujemy Klientom kompleksową pomoc albo odkup sprawy.

Ostatnie orzeczenia sądów w Krakowie i Wolsztynie to bardzo dobra wiadomość dla osób, które straciły duże pieniądze na niekorzystnych inwestycjach w polisolokaty. Dotychczas sądy wprawdzie orzekały konieczność zwrotu gotówki klientom, ale zasądzona kwota bywała różna. Decyzje sądów w Krakowie i Wolsztynie są jednoznaczne – sądy te uznały, że sama forma umowy sprawia, że polisolokaty są niezgodne z prawem, czyli nieważne. W konsekwencji ubezpieczyciele muszą zwrócić poszkodowanym wszystkie stracone środki.

Sąd w Krakowie zwrócił uwagę na brak określenia we wzorcach stosowanych przez ubezpieczyciela obiektywnych zasad, na podstawie których dokonywane jest oszacowanie wartości świadczeń należnych konsumentowi. W konsekwencji oznacza to, że ubezpieczyciele posiadali całkowitą dowolność. To właśnie ta dowolność powoduje nielegalność umowy.

Nieco inną interpretację zaproponował wolsztyński sąd. Według tego orzeczenia cała przedmiotowa umowa jest nieważna z uwagi na jej sprzeczność z istotą stosunku prawnego ubezpieczenia. Jak podkreślił sąd, polisolotaka choć jest określona jako umowa ubezpieczenia, to nie daje ochrony ubezpieczanemu, a ubezpieczyciel nie ponosi ryzyka ubezpieczeniowego.

Powyższe orzeczenia do doskonała wiadomość dla wszystkich uwikłanych w niekorzystne umowy. Nasza kancelaria przypomina jednak, że procesy sądowe są długotrwałe i wymagają dużo zaangażowania i wiedzy prawniczej. W związku z tym proponujemy poszkodowanym Klientom odkup polisolokaty lub kompleksową pomoc prawną. Pamiętaj, nie ponosisz żadnych kosztów, a weryfikacja jest bezpłatna. Opłaty sądowe również pozostają po naszej stronie, a w przypadku odkupu umowy pieniądze znajdą się na Twoim koncie w ciągu 24 godzin.

Jeżeli nieuczciwy ubezpieczyciel „wrobił Cię” w polisolokatę, a umowa generuje straty – skontaktuj się z nami pod numerem 797 971 083. Nasi specjaliści z przyjemnością przeanalizują Twoją sprawę.

Czytaj również

Jak zamknąć polisolokatę?

Masz polisolokatę i boisz się ją zamknąć? Wiemy, że część z Was chciałoby rozwiązać umowę, ale obawia się konsekwencji i utraty pieniędzy! Zaufaj nam – przeprowadzimy Cię przez cały proces zamknięcia polisolokaty. Chciałbyś zamknąć swoją polisolokatę i – najważniejsze -odzyskać zwrot opłaty likwidacyjnej?  Jak przebiega rezygnacja?  Rezygnacja z polisolokaty nie jest skomplikowana i nie wymaga eksperckiej wiedzy. Musisz jedynie złożyć pisemną dyspozycję całkowitego wykupu polisy. Wtedy – na pewno […]

Czytaj więcej

Ile tracili na polisolokatach klienci?

Polisolokaty to produkty, które chętnie były wybierane przez klientów jako alternatywa lokaty. W Polsce szacuje się, że ponad 5 milionów Polaków zawarło umowę z towarzystwami ubezpieczeniowymi w ramach polisolokat.   Inwestycja – czy opłacalna?  Klienci nie decydowali o tym, jak są inwestowane ich środki. Robiło to za nich towarzystwo ubezpieczeniowe. Część pieniędzy ze składki szła na ubezpieczenie, część […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.