W jaki sposób zaniżana jest szkoda z OC?  - KWO
797 971 083
facebook

W jaki sposób zaniżana jest szkoda z OC? 

Towarzystwa ubezpieczeniowe nierzadko zaniżają kwotę odszkodowania za uszkodzony w wyniku kolizji pojazd. Uciekają się oni do wielu sposób – aby zaproponować klientowi jak najniższą kwotę do wypłaty. W tym wpisie przedstawimy kilka najczęstszych praktyk związanych z zaniżaniem kwoty odszkodowania z polisy OC, które stosowane są przez ubezpieczycieli  

Zaniżanie kwoty odszkodowania z OC poprzez stosowanie zamienników lub części używanych 

Według regulacji KNF szkoda z tytułu OC powinna zostać usunięta na nowych częściach – bez odliczeń amortyzacyjnych. Ponadto poszkodowany ma prawo sam wybrać dostawcę części. Tymczasem wiele towarzystw ubezpieczeniowych wykorzystuje niewiedzę swoich klientów. Proponują oni najtańsze dostępne na rynku zamienniki, a czasami nawet używane części.  Nierzadko taka wycena sprawia, że właściciel pojazdu jest zmuszony samodzielnie szukać tanich komponentów – aby zmieścić się w budżecie.  

Zaniżanie kwoty odszkodowania z OC podyktowane zużyciem  

Towarzystwa ubezpieczeniowe nagminnie zaniżają wycenę części eksploatacyjnych. Zaliczyć do nich możemy tarcze, opony, amortyzatory, hamulce i wiele innych. Ich wartość może zostać zaniżona nawet o połowę! Niestety TU coraz częściej obniżają także ceny części stałych – tych, które nie podlegają eksploatacji. 

Zaniżanie kwoty odszkodowania z OC ze względu na szkodę całkowitą 

 

Szkoda całkowita występuje wtedy, gdy samochód został uszkodzony w tak dużym stopniu, że jego naprawa nie jest opłacalna lub też, gdy samochód nie nadaje się do naprawy i dalszego użytkowania.  W takim przypadku TU często zaniżają wartość pojazdu sprzed szkody na kilka sposób. Często zamiast droższego, i co za tym idzie, droższego modelu przyjmują jego klasyczną, tańszą wersję. Pomijają dodatkowe wyposażenie auta oraz jego dobry stan techniczny.  

 

Wielu kierowców nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że może walczyć z TU o uczciwą wysokość odszkodowania. Jeżeli podejrzewasz, że Twój kosztorys został zaniżony warto skontaktować się z naszą kancelarią. Bezpłatnie zweryfikujemy Twoje zgłoszenia i pomożemy Ci uzyskać dopłatę do odszkodowania.  

Jeżeli wydaje Ci się, że Twoje odszkodowanie zostało zaniżone, nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami! Nasza kancelaria specjalizuje się w zaniżonych odszkodowaniach. Pomogliśmy tysiącom poszkodowanych uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania OC. 

Nasz zespół składa się z rzeczoznawców, prawników i adwokatów, którzy są doskonale rozeznani w prawach osób poszkodowanych i możliwościach dalszego działania. 

Zaufanie, jakim darzą nas Klienci, wieloletnie doświadczenie i skuteczna pomoc sprawiły, że obecnie jesteśmy jednym z liderów rynku odkupu odszkodowań w Polsce. 

 

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie +48 797 971083 lub mailowo biuro@kancelariawo.pl. Weryfikacji zgłoszenia jest całkowicie darmowa i potrwa około 48h.  

 

Nie zwlekaj, o dopłatę do odszkodowania możesz ubiegać się tylko do 3 lat od zaistniałej kolizji! 

 

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić. Czym jest szkoda komunikacyjna? Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.