W jaki sposób zaniżana jest szkoda z OC?  - KWO
797 971 083
facebook

W jaki sposób zaniżana jest szkoda z OC? 

Towarzystwa ubezpieczeniowe nierzadko zaniżają kwotę odszkodowania za uszkodzony w wyniku kolizji pojazd. Uciekają się oni do wielu sposób – aby zaproponować klientowi jak najniższą kwotę do wypłaty. W tym wpisie przedstawimy kilka najczęstszych praktyk związanych z zaniżaniem kwoty odszkodowania z polisy OC, które stosowane są przez ubezpieczycieli  

Zaniżanie kwoty odszkodowania z OC poprzez stosowanie zamienników lub części używanych 

Według regulacji KNF szkoda z tytułu OC powinna zostać usunięta na nowych częściach – bez odliczeń amortyzacyjnych. Ponadto poszkodowany ma prawo sam wybrać dostawcę części. Tymczasem wiele towarzystw ubezpieczeniowych wykorzystuje niewiedzę swoich klientów. Proponują oni najtańsze dostępne na rynku zamienniki, a czasami nawet używane części.  Nierzadko taka wycena sprawia, że właściciel pojazdu jest zmuszony samodzielnie szukać tanich komponentów – aby zmieścić się w budżecie.  

Zaniżanie kwoty odszkodowania z OC podyktowane zużyciem  

Towarzystwa ubezpieczeniowe nagminnie zaniżają wycenę części eksploatacyjnych. Zaliczyć do nich możemy tarcze, opony, amortyzatory, hamulce i wiele innych. Ich wartość może zostać zaniżona nawet o połowę! Niestety TU coraz częściej obniżają także ceny części stałych – tych, które nie podlegają eksploatacji. 

Zaniżanie kwoty odszkodowania z OC ze względu na szkodę całkowitą 

 

Szkoda całkowita występuje wtedy, gdy samochód został uszkodzony w tak dużym stopniu, że jego naprawa nie jest opłacalna lub też, gdy samochód nie nadaje się do naprawy i dalszego użytkowania.  W takim przypadku TU często zaniżają wartość pojazdu sprzed szkody na kilka sposób. Często zamiast droższego, i co za tym idzie, droższego modelu przyjmują jego klasyczną, tańszą wersję. Pomijają dodatkowe wyposażenie auta oraz jego dobry stan techniczny.  

 

Wielu kierowców nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że może walczyć z TU o uczciwą wysokość odszkodowania. Jeżeli podejrzewasz, że Twój kosztorys został zaniżony warto skontaktować się z naszą kancelarią. Bezpłatnie zweryfikujemy Twoje zgłoszenia i pomożemy Ci uzyskać dopłatę do odszkodowania.  

Jeżeli wydaje Ci się, że Twoje odszkodowanie zostało zaniżone, nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami! Nasza kancelaria specjalizuje się w zaniżonych odszkodowaniach. Pomogliśmy tysiącom poszkodowanych uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania OC. 

Nasz zespół składa się z rzeczoznawców, prawników i adwokatów, którzy są doskonale rozeznani w prawach osób poszkodowanych i możliwościach dalszego działania. 

Zaufanie, jakim darzą nas Klienci, wieloletnie doświadczenie i skuteczna pomoc sprawiły, że obecnie jesteśmy jednym z liderów rynku odkupu odszkodowań w Polsce. 

 

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie +48 797 971083 lub mailowo biuro@kancelariawo.pl. Weryfikacji zgłoszenia jest całkowicie darmowa i potrwa około 48h.  

 

Nie zwlekaj, o dopłatę do odszkodowania możesz ubiegać się tylko do 3 lat od zaistniałej kolizji! 

 

Czytaj również

DOPŁATA DO SZKODY OC – ODZYSKALIŚMY 5100ZŁ!

Z wielką satysfakcją informujemy, iż za nami kolejna DOPŁATA DO SZKODY OC. W ciągu kilku dni odzyskaliśmy pieniądze dla naszego klienta! Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen Passat rocznik 2013 który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC Klient uzyskał decyzje z towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłacie odszkodowania w wysokości 4293,32zł. Nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE […]

Czytaj więcej

ODZYSKALIŚMY 4700 ZŁ DLA NASZEGO KLIENTA

Kolejna dopłata do odszkodowania OC! Z wielką satysfakcją dzielimy się z Wami kolejną sprawą zakończoną powodzeniem. Zgłosił się do nas właściciel auta marki Volkswagen PASSAT rocznik 2010r. Który otrzymał, jego zdaniem, zbyt niskie odszkodowanie OC. Klient uzyskał decyzje z TU o wypłacie odszkodowania w wysokości 7753,11 zł. Natomiast nasz rzeczoznawca BEZPŁATNIE przeanalizował sprawę, po czym […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.