Warta - wypłata odszkodowania - KWO
797 971 083
facebook

Warta – wypłata odszkodowania

Warta wypłata odszkodowania

Zgłosiłeś szkodę u ubezpieczyciela Warta? Wypłata odszkodowania powinna odbyć się w ciągu 30 dni! Jesteś ciekaw jak powinno wyglądać to w praktyce? Gdzie się zgłosić lub co zrobić kiedy ubezpieczyciel wypłaci zaniżone odszkodowanie? – SPRAWDŹ.

Ubezpieczyciel Warta – wypłata odszkodowania

U ubezpieczyciela Warta –  wypłata odszkodowania powinna nastąpić w 30 dni od zgłoszenia szkody. Termin może ulec wydłużeniu, jednak ubezpieczyciel ma obowiązek poinformować o tym klienta pisemnie. Ponadto zgodnie z zobowiązaniem ubezpieczyciela Warta – wypłata odszkodowania powinna odbyć się w tzw. części bezspornej. Termin wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela Warta może ulec wydłużeniu, ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Są to sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie jest w stanie wyjaśnić okoliczności zdarzenia, a tym samym ustalić wysokości odszkodowania lub nawet ustalić odpowiedzialności odszkodowawczej. Rekompensata powinna zostać wypłacona w terminie do 14 od momentu wyjaśnienia. Jednak okres czasu ten nie może przekroczyć 90 dni od zgłoszenia szkody.

Wniosek Warta. Wypłata odszkodowania

Warta stosuje wnioski o świadczenia w przypadku roszczenia z polisy na życie. Formularz ten należy wydrukować, wypełnić, a następnie przesłać pocztą na adres firmy ubezpieczeniowej.

Wniosek powinien zawierać takie informację jak:

 1. numer polisy ubezpieczeniowej;
 2. nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego, datę zatrudnienia pracownika, datę wypowiedzenia przez pracownika umowy o pracę – jeżeli umowa o pracę została podpisana w miejscu pracy;
 3. z kim zdarzenie ubezpieczeniowe miło miejsce np. ubezpieczonego, współmałżonka/partnera;
 4. rodzaj zdarzenia objętego np. porodem, śmiercią w  wypadku komunikacyjnym, niezdolnością do pracy;
 5. dane osoby, której dotyczy zdarzenie, (w tym nazwisko, imię, numer PESEL)
 6. dane osobowe wnioskodawcy;
 7. dane kontaktowe osoby uprawnionej do korzystania z usług;
 8. dane o zdarzeniach, na przykład: data wypadku;
 9. dane dotyczące choroby. czas trwania leczenia;
 10. dane o wypadku, w tym okoliczności zdarzenia, rodzaj doznanego urazu;
 11. sposób wypłaty odszkodowania – przelew na rachunek bankowy lub przekaz pocztowy;

Pamiętaj, aby wniosek podpisać i załączyć do niego niezbędne do ubezpieczyciela dokumenty. Na przykład, aby złożyć roszczenie związane z wypadkiem drogowym, musisz dostarczyć między innymi raport policyjny lub inne dowody wypadku.

Ubezpieczyciel warta – wypłata odszkodowania została zaniżona

Czy Twoim zdaniem wynagrodzenie płacone przez Wartę jest zaniżone? Prawdopodobnie masz rację. Ubezpieczyciele często stosują różne sztuczki, aby zapłacić ofiarom możliwie najniższe świadczenia lub wcale. Nie jesteś jednak na straconej pozycji i masz do wyboru kilka opcji, dzięki którym możesz odzyskać swoje zaległe saldo. Naszym zdaniem jednak najlepszą opcją jest skorzystanie z naszych usług – odkupu odszkodowań. Zainteresowany? Zgłoś się do nas! Wyślij kosztorys, a my wrócimy do Ciebie z ofertą!

Czytaj również

Odzyskiwanie Odszkodowań

ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ Odzyskiwanie odszkodowań to nic innego jak dochodzenie swoich praw, a przede wszystkim należnych pieniędzy. Nasza kancelaria od lat zajmuje się sprawami takimi jak odzyskiwanie odszkodowań. Kto ma możliwość na odzyskiwanie odszkodowań? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czy należysz do tej grupy! ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ – KTO MOŻE LICZYĆ NA POMOC? Odzyskiwanie odszkodowań to nie łatwa sztuka. Dlatego najlepszą opcją, jest powierzenie […]

Czytaj więcej

Szkoda Komunikacyjna

SZKODA KOMUNIKACYJNA Czym jest szkoda komunikacyjna? I Czym szkoda komunikacyjna różni się od wypadku? Jak, komu i w jakim czasie szkoda komunikacyjna powinna zostać zgłoszona? Przeczytaj aby dowiedzieć się co należy zrobić. Czym jest szkoda komunikacyjna? Szkoda komunikacyjna, to taka, która powstała w rezultacie kolizji bądź wypadku drogowego. Możemy mówić, że wystąpiła szkoda komunikacyjna, gdy nie ma ofiar w ludziach.  Co jest […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

  Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

  Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.