Wypadek zbiorowy - KWO
797 971 083
facebook

Wypadek zbiorowy

Wypadek zbiorowy

Zgodnie z prawem, wypadek zbiorowy to taki, w którym poszkodowane są co najmniej dwie osoby. Najczęściej do wypadków zbiorowych do dochodzi w pracy, lub na drogach. A zwłaszcza na wylotówkach, drogach ekspresowych i autostradach. W zeszłym roku doszło do aż 22613 wypadków drogowych. Jednak, jest to też o 900 wypadków mniej niż w roku 2020.

Czym jest wypadek zbiorowy?

Wypadek zbiorowy, aby mógł zostać za taki uznany musi spełnić podstawowe kryteria. Poszkodowane w wypadku muszą być co najmniej dwie osoby. W takich sytuacjach policja jest z reguły niezbędna, ponieważ wskazanie winnego sprawia niemały problem.

Wypadek zbiorowy – w jakich okolicznościach dochodzi do niego najczęściej?

Wypadek zbiorowy najczęściej ma miejsce w pracy lub na autostradzie. W takim zderzeniu bierze udział zazwyczaj większa ilość osób. Jednak co jest najczęstszą przyczyną? Wypadek zbiorowy najczęściej jest następstwem gwałtownego hamowania. Niestety, prędkość jadącego auta, niewielka odległość i sprawność hamulców nie jest w stanie wyratować tej sytuacji, przez co wypadek zbiorowy jest niemal gwarantowany.

Kto częściej jest sprawcą gdy chodzi o wypadek zbiorowy?

Według Ekspertów z Instytutu Transportu Samochodowego kobiety rzadziej od mężczyzn są uczestnikami wypadków drogowych, ale za to ich obrażenia są znacznie cięższe. Statystycznie, kobieta powoduje jeden wypadek na 6,7mln przejechanych kilometrów, przy czym mężczyzna – jeden na 4,7mln kilometrów. Oznacza to, że mężczyźni o 1,5 razy częściej są sprawcami kolizji drogowych.

Wypadek zbiorowy – jak ustalić winnego?

Wskazanie winnego gdy miał miejsce wypadek zbiorowy to nie lada wyzwanie. Często wskazanie takiej osoby, jest wręcz niemożliwe, dlatego spisanie oświadczenia w takiej sytuacji to stanowczo za mało. Wypadek zbiorowy to bez wątpienia ten rodzaj kolizji, gdzie obecność policji jest niezbędna. To właśnie dzięki ich dochodzeniu, bezproblemowo można wskazać osobę odpowiedzialną za wypadek zbiorowy.

Wypadek zbiorowy – czy mogę starać się o dopłatę do odszkodowania?

Gdy miał miejsce wypadek zbiorowy, poszkodowany dalej ma prawo do dochodzenia należytego odszkodowania. Ilość osób dotkniętych przez wypadek zbiorowy  nie wpływa na wysokość zadośćuczynienia. Dlatego gdy uznasz, że twoje odszkodowanie jest zbyt niskie, możesz zgłosić się do kancelarii takiej jak nasza, z prośbą o przeanalizowanie kosztorysu. A my zrobimy to dla ciebie zupełnie za darmo. By zgłosić się do weryfikacji szkody, wystarczy uzupełnić formularz za pomocą strony https://kancelariawo.pl/.

KWO | Kancelaria Wypłat Odszkodowań | Dopłaty do odszkodowań – KWO

KWO | Działania Kancelarii KWO to odkup, skup, dopłata do odszkodowania OC/AC. Zaniżone odszkodowanie OC. Odzyskaj pieniądze. Zadzwoń +48 797 971 083

Czytaj również

Wypadek zbiorowy definicja

WYPADEK ZBIOROWY. DEFINICJA. PRZYKŁADY W wielu przypadkach wypadek przy pracy może być określany jednoczenie jako wypadek zbiorowy. Definicja podaje, że wypadek zbiorowy przy pracy, jako taki, w wyniku którego poszkodowane są co najmniej dwie osoby. Należy pamiętać, że pracodawca zobowiązany jest do dopełnienia formalności związanych ze zdarzeniem jakim jest wypadek zbiorowy. Definicja wymienia przykłady tego typu incydentów – wypadki górnicze […]

Czytaj więcej

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS

Skręcenie stawu skokowego – odszkodowanie ZUS Najczęściej występującym urazem jest skręcenie stawu skokowego. Odszkodowanie ZUS należy się wtedy poszkodowanemu, tylko jeżeli uda mu się udowodnić swoje roszczenia. Statystyki mówią, że każdego roku uraz ten przytrafia się 350-360 tysiącom Polaków. Biorąc pod uwagę częstotliwość i plasuje się więc on w ścisłej ortopedycznej czołówce. Czym jest skręcenie […]

Czytaj więcej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

    Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.