Zaniżona szkoda OC. Na czym polega?
Czy poszkodowany powinien przyjąć ofertę kosztorysową od towarzystwa nawet w przypadku, gdy zaproponowana kwota jest rażąco niska? Oczywiście, że nie. Kierowcy mogą ubiegać się o dopłatę z tytułu zaniżonej szkody OC. Towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobowiązane do zrekompensowania strat poniesionych przez poszkodowanego i przywrócenia auta do stanu sprzed wypadku.
Należy mieć jednak na uwadze, że ubezpieczalnie dążą do jak najszybszej wypłaty środków i zamknięcia sprawy. Dlatego szczególnie ważnym jest, aby nie akceptować zaniżonej szkody OC, tzn. nie przyjmować ugody i walczyć o wypłatę pełnej wartości przysługującego poszkodowanemu odszkodowania. Części, które zostaną wymienione podczas naprawy, muszą być oryginalnymi, nawet jeżeli ich koszt jest bardzo wysoki. Towarzystwo z reguły niechętnie zgadza się na tego typu rozwiązanie, najczęściej proponując zastosowanie zamiennych, tańszych części. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z firmą, która zajmuje się tzw. odkupem odszkodowań, czyli dopłatami do zaniżonych szkód z OC sprawcy.
Zaniżona szkoda – co robić?
Jeśli zaniżona szkoda OC spędza Ci sen z powiek, masz kilka możliwych opcji działania. Pierwszą z nich jest złożenie odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Jeśli uważamy, że w kosztorysie znajdują się błędy, należy dostarczyć wniosek do siedziby Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Do wniosku będzie trzeba dołączyć także rachunki, faktury oraz inne dokumenty, które będą wskazywały na zaniżoną szkodę OC. W większości przypadków niestety ubezpieczyciele odrzucają prośby o ponowne rozpatrzenie spraw.
Odwołanie nie jest jednak jedynym sposobem na walkę z zaniżoną szkodą. Mamy jeszcze prawo zgłosić nasze podejrzenia do Rzecznika Finansowego bądź wystąpić z pismem do sądu. Proces sądowy jest jednak ryzykowny i stresujący. Nierzadko sprawy ciągną się latami, a poszkodowany nie ma gwarancji wygranej. W przypadku podtrzymania przez sąd decyzji TU konieczne będzie pokrycie kosztów postępowania sądowego.
Istnieje jednak jeszcze prostszy i zupełnie darmowy sposób na walkę o sprawiedliwą wycenę. Wystarczy, że zgłosisz się do naszej Kancelarii, która specjalizuje się w dopłatach do odszkodowań. Pomożemy Ci rozwiązać Twój problem w zaledwie 48h! Z nami zaniżona szkoda OC nie jest problemem!
Zaniżona szkoda OC – komu należy się dopłata?
Od dopłatę do zaniżonej szkody OC może ubiegać się poszkodowany, który:
- nie zawarła ugody z ubezpieczycielem;
- odszkodowanie zostało już wypłacone i posiada on dokument potwierdzający ten fakt,
- odszkodowanie zostało wypłacone nie później niż 3 lata wstecz od momentu zgłoszenia się po dopłatę,
- do powstania szkody doszło na terenie Polski;
- szkoda została rozliczana gotówkowo, tj. ubezpieczyciel z góry wypłacił pieniądze na naprawę samochodu.
Zaniżona szkoda OC – opcja odkupu prawa do roszczenia

Odkup szkody OC to najkorzystniejszy sposób na otrzymanie dodatkowych pieniędzy bez utraty czasu i angażowania się w sprawę sądową. Dodatkowe pieniądze trafiają na Twoje konto nawet w 48h od momentu zgłoszenia. Średnio dopłacamy naszym klientom 3200zł.

Odkup prawa do roszczenia pozwala uzyskać dodatkowe pieniądze od ręki, bez jakiegokolwiek ryzyka i bez ponoszenia kosztów związanych z kalkulacją kosztorysu czy obsługą sprawy. Wystarczy przekazać nam prawo do zaniżonej szkody OC, by zapomnieć o problemie i cieszyć się dodatkową gotówką.

Nasza kancelaria od lat zajmuje się dopłatami do zaniżonych szkód OC. Jesteśmy największą w Polsce firmą, która oferuje odkup szkód komunikacyjnych. Nasz zespół tworzą radcy prawni i adwokaci specjalizujący się w prawie ubezpieczeniowym. Posiadamy dodatkowo zespół wysoko wykwalifikowanych rzeczoznawców.

Przejmujemy prawo do odszkodowania OC z rąk poszkodowanego, dzięki czemu nasi Klienci mogą otrzymać przelew na konto zaledwie w ciągu kilku dni od podpisania umowy. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że potrafimy bezbłędnie ocenić czy ubezpieczyciel zaproponował za niskie odszkodowanie.

Gwarancją jakości świadczonych przez nas usług jest lista referencyjna naszych klientów oraz ciągły rozwój naszych kompetencji. Pomogliśmy już tysiącom Klientów, a obecnie niemal połowa z nich trafia do nas z polecenia.
Odkup zaniżonej szkody OC – na czym polega?
Zgodnie z obecnie obowiązującym w naszym kraju prawem poszkodowany ma prawo przekazać własność do roszczeń osobie trzeciej – prawnej lub fizycznej. Możliwość skorzystania z tego rozwiązania przysługuje poszkodowanemu, którego pojazd uległ wypadkowi nie później niż 3 lat wstecz.
Odkup zaniżonej szkody OC odbywa się poprzez podpisanie umowy cywilnoprawnej (cesji wierzytelności). W jej rezultacie właściciel zaniżonej szkody otrzymuje od kupca określoną uprzednio w umowie kwotę pieniędzy. Co ważne, z odkupu zaniżonej szkody OC może skorzystać także osoba, która sprzedała uszkodzony pojazd. Nie jest ona już właścicielem auta, ale nadal pozostaje właścicielem szkody. W tym przypadku, odkup zaniżonej szkody jest możliwy jeżeli jesteśmy w posiadaniu umowy sprzedaży samochodu.