Zaniżone odszkodowanie oc - KWO
797 971 083
facebook

Zaniżone odszkodowanie oc

Zaniżanie odszkodowań przez TU to powszechnie stosowana praktyka. Na szczęście, nie musisz się na to godzić. Za sprawą naszego doświadczenia szybko i skutecznie odzyskamy przysługujące Ci pieniądze.

Sprawca wypadku lub kolizji drogowej jest zobowiązany do pokrycia szkód powstałych w związku ze zdarzeniem. Zgodnie z literą polskiego prawa każdy pojazd musi posiadać ważną polisę OC, a wówczas wszelkie koszty związane z wypłatą odszkodowania przeniesione zostają na ubezpieczyciela. Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują jednak szereg nieuczciwych praktyk, aby znacznie zredukować przysługującą kwotę. Zaniżone odszkodowanie oc spowodowane jest to w dużej mierze chęcią uzyskania jak największego zysku, często wykorzystując niewiedzę poszkodowanego. Ratunkiem na tego typu praktyki jest skorzystanie z usług firm jak nasza, specjalizujących się w dopłatach do zaniżonego odszkodowania. W kancelarii KWO doskonale wiemy, jak z walczyć z nieuczciwymi praktykami towarzystw. Jedyne co musisz zrobić, to przesłać do nas kosztorys naprawy pojazdu i decyzję o wypłacie odszkodowania. Jeśli posiadasz zdjęcia szkód powstałych na pojeździe powstałe w wyniku wypadku lub kolizji drogowej, będą one przydatne.

4 Kroki do dopłaty do zaniżonego odszkodowania

1

Przesyłasz dokumenty, w tym kosztorys
i decyzję o wypłacie
odszkodowania

2

Nasi rzeczoznawcy
BEZPŁATNIE przeprowadzają
analizę kosztorysu

3

Doradca kontaktuje się z Tobą
z propozycją dopłaty.
Po akceptacji podpisujemy umowę

4

Niezwłocznie wypłacamy
środki pieniężne na Twoje
konto

Zaniżone odszkodowanie – najczęstsze praktyki

Obowiązkiem towarzystwa ubezpieczeniowego w przypadku likwidacji szkody jest przywrócenie pojazdu do stanu sprzed zdarzenia drogowego. Może to być zarówno naprawa bezgotówkowa, jak i wypłata środków, które zostaną przeznaczone na naprawę. Poszkodowany nie jest zobowiązany do wydania gotówki na naprawę, a ubezpieczyciel nie może narzucać poszkodowanemu sposobu likwidacji szkody.
Jak pokazuje praktyka, towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj wypłacają zaniżone odszkodowanie OC, które nie wystarcza na pokrycie powstałych w wyniku wypadku szkód. Wycena szkody, którą kierowcy otrzymują od ubezpieczycieli bywa specjalnie i z rozmysłem zaniżona. Jak do tego dochodzi? Ubezpieczalnia może zaproponować nieoryginalne części niskiej jakości albo zaniżyć stawki robocizny blacharza lub lakiernika. Pamiętajmy też, że nawet pozornie najprostsze usterki mogą się okazać drogie i trudne w naprawie. Innymi przykładami powszechnie stosowanych praktyk, które doprowadzając w efekcie do zaniżonego odszkodowania są: uwzględnienie tańszych części do wymiany tzw. zamienników, potrącenie od całości (sieć naprawcza) czy potrącenie na cenach części oryginalnych (stosowanie upustu).

Jaki sobie radzić z zaniżonym odszkodowaniem?

Otrzymanie zaniżonego odszkodowania OC, które nie wystarcza na pokrycie kosztów związanych z naprawą pojazdu to problem, z którym boryka się wielu poszkodowanych. Ubezpieczyciel ucieka się do jak najszybszej wypłaty środków, a w momencie gdy tylko pieniądze pojawiają się na koncie poszkodowanego, sprawa zostaje zamknięta. Wypłata zaniżonego odszkodowania staje się faktem, wobec którego nie podejmowane zostają już żadne kroki w celu uzyskania wyższej kwoty. Co więcej, poszkodowani często zupełnie nieświadomie zawierają ugodę z towarzystwem np. podczas rozmowy telefonicznej. Takie działanie zamyka drogę do dalszego dochodzenia roszczeń z tytułu dopłaty do zaniżonego odszkodowania OC.


Warto mieć na uwadze, że otrzymanie decyzji o wypłacie odszkodowania, lub odpowiedź odmowna w przypadku odwołania nie stanowi przeszkody w dalszym dochodzeniu swoich praw. Uzyskanie dopłaty do zaniżonej szkody z OC i jest wciąż możliwe.

W przypadku, gdy wypłacone zostało zaniżone odszkodowanie OC jedną z opcji jest szukanie porozumienia z towarzystwem. Niestety, dojście do faktycznej ugody należy do rzadkości, z uwagi na to, że ubezpieczyciele stale doszukują się odstępstw, które zniosą z nich odpowiedzialność za powstałą szkody. Poszkodowany może również samodzielnie odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. To niestety wiąże się z długotrwałym postępowaniem i sporym nakładem środków, a nierzadko koniecznością wejścia na drogę sądową.

Specjalizujemy się w zaniżonych odszkodowaniach

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy ofertę odkupu szkód, dzięki której w prosty sposób zwiększysz kwotę odszkodowania bez utraty czasu i angażowania kosztów w sprawę sądową. Jeśli otrzymałeś zaniżone odszkodowanie OC, z naszą pomocą odbierzesz dodatkowe pieniądze w zaledwie kilka dni.
Na przestrzeni kilku lat działalności pomogliśmy tysiącom poszkodowanych uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania OC. Zespół naszych rzeczoznawców, prawników i adwokatów jest doskonale rozeznany w prawach osób poszkodowanych i możliwościach dalszego działania. O sukcesie prowadzonych przez nas działań świadczy fakt, że obecnie niemal połowa naszych Klientów trafia do nas z polecenia. Zaufanie, jakim darzą nas Klienci, wieloletnie doświadczenie i skuteczna pomoc sprawiły, że obecnie jesteśmy jednym z liderów rynku odkupu odszkodowań w Polsce. Z nami zaniżone odszkodowanie przestaje być problemem. To ogromna oszczędność zarówno czasu, jak i zdrowia, a przy okazji to gwarancja otrzymania uczciwego odszkodowania. Zastanawiasz się czy uzyskane odszkodowanie nie jest zbyt niskie? Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na to pytanie.

Oceń sam czy warto skorzystać z naszej pomocy

Gwarancja wysokich
dopłat do odszkodowań

Ekspresowa
weryfikacja
kosztorysu

Wypłata pieniędzy
w zaledwie kilka dni

Doświadczony
i kompetentny
zespół

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz

  Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat oferowanych usług zaznacz poniższe zgody:

  Szczerze polecam tą kancelarię. Sama skontaktowałam się z polecenia znajomego, który otrzymał od nich najwyższą propozycję dopłaty. Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Bardzo miła obsługa, bezproblemowy kontakt, no i pieniążki szybko na koncie. Można bezpłatnie sprawdzić czy dopłata się należy więc zawsze warto próbować.

  Aleksandra (opinia z Google)

  Szczerze polecam tą kancelarię. Sama skontaktowałam się z polecenia znajomego, który otrzymał od nich najwyższą propozycję dopłaty. Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Bardzo miła obsługa, bezproblemowy kontakt, no i pieniążki szybko na koncie. Można bezpłatnie sprawdzić czy dopłata się należy więc zawsze warto próbować.

  Jarek (opinia z Google)

  Nie spodziewałam się że moje odszkodowanie było aż tak zaniżone! Bardzo miła obsługa klienta. Polecam KWO w szczególności panią Dorotę!

  Karolina (opinia z Google)

  Chciałem serdecznie podziękować firmie KWO za poprowadzenie mojej sprawy od początku do końca, ubezpieczyciel zaniżył moje odszkodowanie, dzięki ekspertom z Polskiego Centrum Wypłat Odszkodowań dostałem dwa razy wyższą kwotę.

  Pixelis (opinia z Google)

  Pieniążki na koncie miałem niecałe 2 doby później. Obsługiwała mnie Pani Izabela Bryła. Pełna profeska, świetny kontakt i dbałość o klienta. Dla firmy za miłe zaskoczenie 5 gwiazdek, dla Pani Izabeli 5 gwiazdek z plusem. Polecam. Usatysfakcjonowany klient.

  Gregor (opinia z Google)

  Po przesłaniu kosztorysu uzyskałem dodatkową dopłatę do odszkodowania. Miła i fachowa obsługa. Polecam wszystkim.

  Marcin (opinia z Google)

  Przykłady dopłat do odszkodowań OC od KWO

  Toyota Avensis, rok produkcji 2007

  W kwietniu 2007 miała miejsce szkoda na pojeździe, gdzie uszkodzeniu uległy następujące elementy: błotnik przedni, nadkole wewnętrzne, poszycie drzwi przednich, folia ochronna drzwi przednich, listwa boczna ochronna drzwi przednich, listwa ochronna drzwi tylnych, błotnik tylny. Poszkodowany zgłosił szkodę do ubezpieczyciela PZU. Po oględzinach pojazdu towarzystwo wypłaciło kwotę 6715,40zł.

  Nasza dopłata do odszkodowania OC

  Poszkodowany nie zgadzał się z wyceną ubezpieczyciela, podjął próbę odwołania się od decyzji, jednak bezskutecznie. Zdecydował się na kontakt z nami. Po analizie kosztorysu przeprowadzonej przez jednego z naszych rzeczoznawców, okazało się, że ubezpieczyciel zastosował nieprawidłowe części zamienne. W wyniku tego Klient otrzymał zaniżoną kwotę odszkodowania. Zaproponowaliśmy dopłatę do odszkodowania OC we kwocie 3250 zł, a cały proces od momentu zgłoszenia do nas aż do wypłaty środków trwał 7 dni.

  Renault Kangoo, rok produkcji 2016

  Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące szkody na pojeździe marki Renault Kangoo rocznik 2016. Uszkodzeniu uległy m.in. zderzak przedni, błotnik przedni lewy, nadkole oraz drzwi przednie. Poszkodowany zgłosił szkodę do ubezpieczyciela PZU, a następnie uzyskał decyzję o wypłacie odszkodowania w wysokości 4502,34 zł, jednak nie był pewien czy towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponowało kwotę adekwatną do skali uszkodzeń.

  Nasza dopłata do odszkodowania OC

  Zdecydował się przesłać kosztorys do nas. Nasz rzeczoznawca bezpłatnie przeanalizował sprawę i jak się okazało odszkodowanie faktycznie zostało zaniżone. Dopłaciliśmy do szkody dodatkowe 2900 zł, a pieniądze przelaliśmy na konto poszkodowanego w zaledwie kilka dni.

  Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.