Zaniżone odszkodowanie OC – z nami to nie problem! - KWO
797 971 083
facebook

Zaniżone odszkodowanie OC – z nami to nie problem!

Skontaktuj się

 

Twój pojazd został uszkodzony w wyniku kolizji, a ubezpieczyciel wypłacił Ci odszkodowanie, które nie pokrywa nawet połowy wydatków związanych z naprawą auta? To znak, że TU zaniżyło odszkodowanie Twojego auta. Ubezpieczyciele uciekają się do różnych sposobów, których celem jest obniżenie odszkodowania OC. Wymienić może m. in.:

Zaniżanie odszkodowania OC podyktowane zużyciem

Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często zaniżają wycenę części eksploatacyjnych. Zaliczyć do nich możemy tarcze, opony, amortyzatory, hamulce i wiele innych. Ich wartość może zostać obniżona nawet o połowę! Ostatnio nasi specjaliście spotykają się z sytuacją, w której TU zaniżają także ceny części stałych – tych, które nie podlegają eksploatacji.

Zaniżanie odszkodowania OC ze względu na szkodę całkowitą

 

Szkoda całkowita występuje wtedy, gdy samochód został uszkodzony tak, że jego naprawa nie jest opłacalna lub też, gdy nie nadaje się on do dalszego użytkowania.  Wówczas Ubezpieczyciele zaniżają wartość pojazdu sprzed szkody na kilka sposób. Często zamiast bogatszego, i co za tym idzie, droższego modelu przyjmują jego klasyczną, a więc tańszą wersję. Nie uwzględniają oni dodatkowego wyposażenia auta oraz jego dobrego stanu technicznego.

 

Jeżeli podejrzewasz, że Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie OC Twojego auta możesz starać się o uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Jak to zrobić? Ile masz czasu na staranie się od dopłatę z tytułu zaniżonego odszkodowania OC? Wszystkie te informacje znajdziesz poniżej.

Zaniżone odszkodowanie OC – w jakim okresie mogę starać się o dopłatę?

W polskim prawie brak dokładnie określonego czasu wyznaczającego maksymalny możliwy okres na ubieganie się o dopłatę do zaniżonego odszkodowania OC. Uznaje się więc, że termin ten jest taki sam, jak ten dotyczący przedawnienie roszczeń. Mając to na uwadze, zgodnie z art. 819 § 1 kodeksu cywilnego poszkodowany ma prawo ubiegać się o dopłatę do zaniżonego odszkodowania w terminie do 3 lat od powstania szkody.

 

Zaniżone odszkodowanie – jak sobie z nim radzić?

Wielu kierowców wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że może walczyć z TU o uczciwą wysokość odszkodowania. Jeżeli podejrzewasz, że Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie OC Twojego auta, możesz walczyć z Ubezpieczycielem. Jednak z doświadczenia wiemy, że nie ugrasz wiele. TU posiadają doświadczonych prawników oraz rzeczoznawców. Potrafią wystosować odpowiednie tezy – które ciężko będzie Ci podważyć. Prostszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z naszą kancelarią. Bezpłatnie zweryfikujemy Twoje zgłoszenia i pomożemy Ci uzyskać dopłatę do odszkodowania.

Zaniżone odszkodowania OC – to nasza specjalność

Nasza kancelaria specjalizuje się w zaniżonych odszkodowaniach. Pomogliśmy tysiącom poszkodowanych uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania OC.

Nasz zespół składa się z rzeczoznawców, prawników i adwokatów, którzy są doskonale rozeznani w prawach osób poszkodowanych i możliwościach dalszego działania.

Zaufanie, jakim darzą nas Klienci, wieloletnie doświadczenie i skuteczna pomoc sprawiły, że obecnie jesteśmy jednym z liderów rynku odkupu odszkodowań w Polsce.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz


  Szczerze polecam tą kancelarię. Sama skontaktowałam się z polecenia znajomego, który otrzymał od nich najwyższą propozycję dopłaty. Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Bardzo miła obsługa, bezproblemowy kontakt, no i pieniążki szybko na koncie. Można bezpłatnie sprawdzić czy dopłata się należy więc zawsze warto próbować.

  Aleksandra (opinia z Google)

  Szczerze polecam tą kancelarię. Sama skontaktowałam się z polecenia znajomego, który otrzymał od nich najwyższą propozycję dopłaty. Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Bardzo miła obsługa, bezproblemowy kontakt, no i pieniążki szybko na koncie. Można bezpłatnie sprawdzić czy dopłata się należy więc zawsze warto próbować.

  Jarek (opinia z Google)

  Nie spodziewałam się że moje odszkodowanie było aż tak zaniżone! Bardzo miła obsługa klienta. Polecam KWO w szczególności panią Dorotę!

  Karolina (opinia z Google)

  Chciałem serdecznie podziękować firmie KWO za poprowadzenie mojej sprawy od początku do końca, ubezpieczyciel zaniżył moje odszkodowanie, dzięki ekspertom z Polskiego Centrum Wypłat Odszkodowań dostałem dwa razy wyższą kwotę.

  Pixelis (opinia z Google)

  Pieniążki na koncie miałem niecałe 2 doby później. Obsługiwała mnie Pani Izabela Bryła. Pełna profeska, świetny kontakt i dbałość o klienta. Dla firmy za miłe zaskoczenie 5 gwiazdek, dla Pani Izabeli 5 gwiazdek z plusem. Polecam. Usatysfakcjonowany klient.

  Gregor (opinia z Google)

  Po przesłaniu kosztorysu uzyskałem dodatkową dopłatę do odszkodowania. Miła i fachowa obsługa. Polecam wszystkim.

  Marcin (opinia z Google)

   

   

  Dlaczego otrzymałeś zaniżone odszkodowanie?

  Niestety statystyki nie są po Twojej stronie, szacuje się, że aż 7 na 10 świadczeń jest zaniżonych. Zastanawiasz się dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ubezpieczyciele uwzględniają w swojej wycenie najtańsze części zamienne zamiast oryginalnych. Na zaniżone odszkodowanie OC wpływa także błędne ustalenie stawki za roboczogodzinę wyliczanej przez ubezpieczyciela, która nie odzwierciedla rzeczywistości. W niektórych sytuacjach towarzystwo ubezpieczeniowe woli uznać szkodę za całkowitą, gdyż jest to dla nich bardziej opłacalne. na części zamienne ani

  Zaniżone odszkodowanie – co dalej?

  Dalej wszystkim zajmiemy się My! Nie ponosisz żadnego ryzyka związanego ze sprawą. W momencie gdy decydujemy się na wytoczenie ubezpieczycielowi procesu sądowego, stajemy się właścicielami Twojej szkody. Nie jesteś zaangażowany w żaden sposób, robimy to wyłącznie w imieniu firmy. Sztab naszych ekspertów zadba o to aby zwiększyć Twoje zaniżone odszkodowanie OC. Nawet w przypadku przegrania sprawy nie zostaniesz obciążony żadnymi konsekwencjami finansowymi. Gwarantujemy, że dopłata to szybki proces, który może zamknąć się nawet w ciągu kilku dni od momentu przekazania nam dokumentów szkodowych.

  Zaniżone odszkodowanie OC a dopłata

  Wypadki komunikacyjne wiążą się z dużym stresem, a dodatkowo zaniżone odszkodowanie OC jest niesprawiedliwe i frustrujące. Najlepszym sposobem jest oddanie sprawy w nasze ręce! Przejmiemy Twoją sprawę i uporamy się za Ciebie ze stresem. To bardzo łatwy i bezpieczny sposób na otrzymanie dodatkowych pieniędzy. Zawierając z nami umowę, otrzymasz najlepszą ofertę dopłaty na rynku, a jeśli zaproponowana kwota nie będzie Ci odpowiadać, zawsze możesz ją negocjować. Zapewniamy, że to bezpieczna transakcja, w której 90% formalności załatwiamy za Ciebie my.

   

  Jak uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania OC?

  • Wystarczy przesłać za pomocą formularza kontaktowego:
  • Kosztorys naprawy pojazdu
  • Decyzje o wypłacie odszkodowania (opcja dodatkowa)
  • Inne dokumenty np. zdjęcia (opcja dodatkowa)

  Analiza dokumentów jest zupełnie darmowa!

  Zaniżone odszkodowanie – dlaczego warto zaufać właśnie nam?

  • Wysoka efektywność w procesie dochodzenia roszczeń
  • Czołowa pozycja w branży skupu Praw do Odszkodowań
  • Korzystne regulacje prawne w zakresie roszczeń
  • Doświadczony i kompetentny zespół

  Peguot 407, rok produkcji 2004

  Klient zgłosił się do nas z polecenia. Jego auta marki Peugeot 407, został uszkodzony z winy innego kierowcy. Właściciel pojazdu, otrzymał jego zdaniem jego zdaniem zaniżone odszkodowanie OC. Uszkodzeniu uległ m.in. błotnik przedni lewy i opona. Wycena ubezpieczyciela to jedyne 1813,03 zł.

  Nasza dopłata do odszkodowania OC

  Po przesłaniu do nas kosztorysu, nasz rzeczoznawca uznał, że odszkodowanie rzeczywiście zostało zaniżone. TU zastosowało m.in. o ponad połowę niższą stawkę za roboczogodzinę niż ma się to w rzeczywistości, a potrącenie na cenach części wynosiło około 20%. Nasza dopłata do odszkodowania Klienta to dodatkowe 1600 zł!

  Volkswagen Passat, rok produkcji 2011

  W 2020 roku zgłosił się do nas Klient, którego auto uległo szkodzie w wyniku kolizji drogowej z winy innego kierowcy. W znacznym stopniu uszkodzeniu uległ m. in. zderzak przedni oraz reflektor. Po analizie szkody Towarzystwo Ubezpieczeniowe wyceniło straty na kwotę 3622,46 zł. Zaproponowano zaniżone odszkodowanie OC.

  Nasza dopłata do odszkodowania OC

  Poszkodowany uznał wycenę ubezpieczyciela za nieadekwatną do szkody. Próby odwołania się od wydanej decyzji nie przyniosły jednak żadnego skutku. Zdecydował się on więc podjąć kontakt z naszą kancelarią. Nasz rzeczoznawca po analizie kosztorysu uznał, że ubezpieczyciel zastosował znacznie niższe ceny części oraz o ponad połowę obniżył kwotę robocizny. Zaproponowaliśmy klientowi kwotę dopłaty w wysokości 5000 zł.

  Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Leonarda 7, 25-311 Kielce. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności.